wordpress canlı destek

Bugün sizlerle WordPress siteye canlı destek eklemek nasıl olur birlikte inceleyeceğiz, öncesinde canlı destek nedir ve ne işe yarar gelin birlikte bakalım. Her işimizi kolaylaştıran, hayatımızın büyük bir bölümünü kapsayan bir gerçeklik var: Teknoloji!

İçerik Konuları

WordPress Siteye Canlı Destek Ekleme

Hangi işi yaparsak yapalım, kendimizi bu dünyada göstermek zorundayız. Yalnızca iş değil, yazdığımız blogları, çektiğimiz fotoğrafları tüm dünyaya açan önemli kaynaklardan biri yine teknolojik araçlardır.

Bu açılımın en hızlı ve sağlıklı yolu web siteleri. Bir blogger da olsak, bir e ticaret sitemiz de olsa web sitesi açıp yaptığımız işleri burada tanıtmak zorundayız. 

Web sitesi yapmanın en kolay ve hızlı yollarından biri de WordPress. 

WordPress bizlere yüzlerce seçenek sunarak kendi işimize göre, verdiğimiz hizmete uygun site oluşturmamıza destek oluyor. Kolay kurulumu sayesinde oldukça tercih edilen bir sistem. 

Ancak kendinizi dünyaya tanıtma işi site açmak ile bitmiyor. Sitenizi ziyaret eden insanların sizi ve ürünlerinizi merak ettiğini varsayabiliriz. Hakkında bilgi almaya sitenize giren bir ziyaretçinin bütün bilgilere ulaşamayıp yardıma ihtiyaç duyması ihtimali çok yüksektir. 

Canlı destek ve chatbot sistemleri site ziyaretçilerine yardım etmek anlamında yenilikçi hızlı ve kolaydır. Gelen ziyaretçilere 7/24 destek sunarak, ziyaretçilerinizin birer müşteriye dönüşmesini sağlayabilirsiniz. 

WordPress yoluyla kurduğunuz bu sitelerinde, ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Supsis Canlı Destek ve ChatBot sistemleri mevcuttur.

Neden Online WP Canlı Destek Eklentisi Kullanılmalı?

 • Ziyaretçinin ihtiyacını daha kolay belirleyebilir ve çözüm bulabilirsiniz.
 • Sitenizde verilmeyen ama ziyaretçilerin öğrenmek istediği, belki de o bilgiyi bulamadığı için almaktan vazgeçtiği, bilgiyi ona hemen sunabilir ve satın almasını sağlayabilirsiniz.
 • WP Canlı sohbet eklentisi kullanan bir ziyaretçi muhtemelen sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Çünkü birebir sitenizden biri ile iletişim kurmuştur.
 • Bunun beraberinde sürekli müşteri kavramı da mümkün olacaktır.
 • Müşterinin, ürüne ve siteye olan görüş ve tepkilerini öğrenmenizi sağlar.

Peki bu canlı destek sistemi sayesinde neler yapabilirsiniz?

Supsis sayesinde kendi siteniz, whatsapp, Instagram, mail, sms ve websiteniz dahil birçok kanalınızı canlı destek sisteminize bağlayarak müşterileriniz ile iletişime geçebiliyorsunuz. Aynı zamanda mobil uygulama üzerinden de takip edebilirsiniz. 

Müşteriler ve temsilciler ile görüşme esnasında sesli ve görüntülü konuşabilirsiniz, birbirinize dosya, resim, konum gönderebilirsiniz.

Wordpress Siteye Canlı Destek Ekleme
WordPress Siteye Canlı Destek Ekleme

Dil bilen temsilcilere ihtiyacınız yok. Sistemimiz dünyadaki birçok dilini algılar. Temsilciniz kendi dilinde cevap verir ancak müşterinize otomatik olarak çevrilip kendi dilinde cevap gider. 

ChatBot sayesinde müşteri temsilcisi sayınızı azaltabilirsiniz. Müşteri Temsilcisi offline olsa bile müşterileriniz sizinle iletişim kurmaya ve soru sormaya devam edebilir.

Ekran paylaşma

Ziyaretçileriniz ekranlarını paylaşarak sorularını ve isteklerini daha kolay iletir. 

Raporlama

 Personellerin kaç müşteri görüşmesi yaptığı, bir müşteri ile ne kadar süre ilgilendiği ve görüşme sonunda kaç puan aldığını görebilir, personellerinizin çalışmalarını takip edebilir, ilgili raporları oluşturabilirsiniz.

Akıllı tetikleyiciler

Tetikleyiciler, müşterileriniz sayfanızın belli bir bölümündeyken sizin göndermiş olduğunuz akıllı sohbet davetiyeleridir. Bu sayede müşterileriniz sitede kalma süresi ve alışveriş yapma ihtimali artar. 

 • 7/24 Destek İmkanı
 • Temsilciler Arası Sohbet
 • Konuşmayı Yazıya Dökme, Dosya ve Ses Aktarımı 
 • Departman Tanıma ve Yönlendirme
 • Sistem Kısayolları ile Kolay Kullanım
 • Konuşma Kayıtlarını E-posta İle Alma
 • Gerçek Zamanlı Sistem ve Temsilci Takip

Chatbot sizin yerinize şunları yapar;

 • Rezervasyon Yapar

Rezervasyon sisteminize entegre olarak boş tarihlere özel rezervasyonlar oluşturabilir.

 • Satış Yapar

Chatbot ile müşteriniz herhangi bir sayfaya yönlenmeden dilediği ürünü bulup ardından da ödeme yaparak alabilir

 • Kargo ve Stok Takibi Yapar

Sisteminiz ile entegre olarak ürünlerinizin takibini stok sayılarını, kargo takiplerini sağlayabilir.

 • Etiket, Departman, Ticket Oluşturabiliyor.

Temsilcilerinize departmanlara göre atamalar sağlayıp, dilerseniz offline modda sizlere ticket oluşturabilir.

 • Müşteri Anketleri Yapar

Müşterilerinize sunmak istediğiniz tüm anketleri sunabilir.

Supsis canlı destek ve chatbot sistemlerini wordpress sitenize eklemek için yapmanız gerekenler;

WordPress siteye canlı destek eklentisi eklemek için şu adımları uygulamalısınız

1.Adım

İlk olarak internet sitenizin admin paneline giriniz. 

Ardından sayfanızı kaydırarak, sol bölmede yazılı olan eklentiler bölümüne tıklayın.

 Açılan sayfanın üst tarafında bulunan yeni ekle butonuna basın.

İçinde eklentilerden ara yazan arama butonuna Supsis yazın. 

Wordpress Siteye Canlı Destek Ekleme
WordPress siteye canlı destek ekleme

2.Adım

Çıkan sayfada ‘şimdi kur’ butonuna basarak sistemi indirin. 

Etkinleştir yazısına dönüşen butona tıklayın. 

Ardından birkaç dakika içinde Supsis canlı destek sisteminiz kurulmuş olacak. 

Wordpress siteye canlı destek ekleme
WordPress siteye canlı destek ekleme

3. Adım

Önünüze renk seçenekleri çıkacak buradan butonunuzun şekliniz seçebilirsiniz.

Çıkan renklerden sitenize en uygun olacak rengi seçebilir, karteladan tonunu ayarlayabilirsiniz.

Renkleri seçtikten sonra önünüze artık Supsis paneli açılmış olacak.

 Panel açıldıktan sonra sol taraftaki ikonlardan ikinci sırada olan robot ikonuna tıklayarak, chatbot botu oluşturabilir bu noktada hazır senaryolarımızdan faydalanabilirsiniz. 

Wordpress siteye canlı destek ekleme
WordPress siteye canlı destek ekleme

Ayrıca eklentiyi manual olarak indirip yüklemeniz için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Bize destek ve geri dönüş sağlayabilirsiniz.
https://wordpress.org/plugins/supsis/

 1. Canlı destek eklentisi ücretsiz mi?

  Evet, ücretsizdir. Tek temsilcili olarak ömür boyu ücretsiz kullanım sağlayabilirsiniz.

 2. Websiteme entegre etmeden test edebilir miyim?

  Supsis Panel Ziyaretçi Ekranı

  Evet, supsis i websitenize entegre etmeden de test edebilirsiniz. Whatsapp, instagram entegrelerini websitenize entegre etmeden de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken supsis.com/demo adresinden bir demo hesabı açıp baştaki kurulum adımlarını tamamlamaktır. Sonrasında panel içerisinde sağ üst kısımda ayarlar butonu ( ikonu ) na tıklayarak açılan kısımdan “Ziyaretçi Ekranı” na basmanız yeterli olacaktır. Sizleri size özel oluşturulmuş test ekranı karşılayacaktır. Yaptığınız tüm değişiklikleri buradan kontrol edebilir ve test edebilirisiniz.

 3. Canlı destek panelini ayrı bir sekmede nasıl açarım?

  Ayrı bir sekmede açmak için şu adımları takip etmelisiniz;
  Örneğin: website adresiniz www.deneme.com olsun. Supsis paneli oluşturulurken www ve .com arasındaki “deneme” kısmını alarak sistem otomatik size özel “deneme.supsis.live” adresine bir panel oluşturmaktadır. Sizde bu şekilde .supsis.live uzantısı ile site adresinizi ekleyerek giriş sağlayabilirsiniz.

 4. Panel giriş mail ve şifre bilgilerine nereden ulaşırım?

  Panele girişteki istenilen mail adresi sizin WordPress hesabınızda eklentiyi indirirken giriş. yapmış olduğunuz admin, yönetici bilgilerinin mail adresi ile aynıdır. WordPress panelinde tanımlı mail adresinizi yazmanız gerekmektedir.
  Şifrenize ise Supsis 5 adımlı kurulumdan sonra sizden istenilen 2 defa alt alta yazdığınız şifreyi girmeniz gerekmektedir.

 5. Chatbot ile otomatik işlemler (Satış, Rezervasyon.. vb) nasıl olur?

  Woocommerce ayarlarından Webhook’lar oluşturarak Supsis Chatbot’a entegre edebilirsiniz. Oluşturduğunuz webhookları Supsis paneli üzerinden Chatbot menüsünden entegrasyonlar kısmından “Yeni Webhook Ekle” seçeneği ile entegre edebilirsiniz. Bu sayede ürün takibi, stok takibi, randevu, kargo, sipariş, rezervasyon gibi birçok işlemi otomatik Chatbot ile müşterilerinize sunabilirsiniz. Takıldığınız noktada bizlerden destek alabilirsniz.

 6. Supsis’i kimler geliştirdi?

  Chatbot and Live Support System Free

  Supsis tamamen %100 olarak yerli yazılımcılar tarafından geliştirilip, her geçen gün kendini geliştirmeye devam eden İstanbul merkezli bir yazılım şirketinin ürünüdür.

Sol taraftaki ikonlardan yedinci sırada olan yıldırım ikonuna tıklayarak akıllı tetikleyici oluşturabilirsiniz. 

Tüm bunları yaptıktan sonra, anlamadığınız bir kısım olursa bizi sitemizin canlı destek bölümünden veya telefon numarasından arayabilirsiniz.

Özelliklerimize yeni özellik eklemek isterseniz, talep ve önerilerinize her zaman açık olduğumuzu, ihtiyacınıza yönelik bir sistem oluşturmaya hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. 

Ayrıca WordPress altyapısına sahip bir websiteniz yok ise Canlı destek eklentisini sitenize yine ekleyebiliyorsunuz, Yapmanız gereken işlem aslında 1 dakikanızı alıyor. supsis.com/demo adresinden ücretsiz hesabınızı açtıktan sonra, mail doğrulamasını gerçekleştirip size ait oluşan panelde kurulum adımlarına geldiğinizde son adımdan bir önceki adımda size bir “Entegrasyon Kodu” paylaşılmaktadır. Bu kodu websitenizin dosyaları içerisinde header, footer gibi alanlarda </body> kapanış etiketinden hemen önceki alana yapıştırmanız yeterli olmaktadır. Bu işlemi sağladıktan sonra Supsis entegrasyonunuz bitmiş olmaktadır.

Yardıma İhtiyacınız mı var ?

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 25 Average: 5]

37 Comments

Avatar of Selim ber

Selim ber

3 November 2022

WordPress gerçekten çok yararli bir proje bende çok merak etmiştim burda harika bir şekilde açıklanmış teşekkürler

Reply
Avatar of Poyraz Yürek

Poyraz Yürek

3 November 2022

Değerli bilgilendirme için teşekkürler gerçekten çok merak ettiğim konulardi word press ve site yapma işlemleri bilgilendirme çok işime yaradı. Kodlama ile bilgiler de paylaşırsanız sevinirim

Reply
Avatar of Melek Yıldızhan

Melek Yıldızhan

3 November 2022

Çok iyi olmuş özellikle isteklere göre olup düşünülmesi harika

Reply
Avatar of Mahmut

Mahmut

3 November 2022

supsis websitemin büyümesi canlı destekteki sorunların çözümünde bana çok faydalı oldu herkese tavsiye ederim

Reply
Avatar of Burak

Burak

3 November 2022

Sayfada o kadar güzel bilgiler var ki anlatamam üstelik ücretsiz size minnettarım

Reply
Avatar of Burak

Burak

3 November 2022

Bu değerli bilgiler için gerçekten size teşekkür ederim, çok işime yaradı.

Reply
Avatar of Yasin

Yasin

3 November 2022

Çok faydalı bir site bilgilendirici olması güzel

Reply
Avatar of Harikanne

Harikanne

3 November 2022

Cok işime yapacak bu bilgi çok teşekkür ediyorum herseyi açık anlatmissiniz

Reply
Avatar of Pinar Kurt

Pinar Kurt

3 November 2022

WordPress’e eşlik edecek bu canlı destek sistemi ile web siteleri daha ilgi çekici ve güven verici olur

Reply
Avatar of Zehra

Zehra

3 November 2022

WordPress hakkında bilmediğim birçok eksik varmış. Yardımınız için teşekkür ederim ☺️

Reply
Avatar of Selen

Selen

3 November 2022

Gayet açıklayıcı bilgi kodlama web site yapma işlerinde bana faydalı oldu emeğinize sağlık.

Reply
Avatar of Selim ber

Selim ber

7 November 2022

canlı destek sistemi gerçekten çok faydalı burda adım adım anlatmış teşekkürler hocam 🙏

Reply
Avatar of Ecmel yıldızhan

Ecmel yıldızhan

7 November 2022

Gerçekten çok güzel kaliteli bir sayfa severek tercih ediyorum özellikle isteklere göre hizmet veriyor olması başlıca tercih sebebim

Reply
Avatar of mahmut k

mahmut k

7 November 2022

supsis websitemin büyümesi canlı destekteki sorunların çözümünde bana çok faydalı oldu herkese tavsiye ederim

Reply
Avatar of Ercan Aysun

Ercan Aysun

7 November 2022

Bu kadar ayrıntılı bilmiyordum adım adım uygulayacağım çok da ayrıntılı anlatılmış zaten çok teşekkür ederim

Reply
Avatar of Birkan Boz

Birkan Boz

7 November 2022

Word press üzerinden site açmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Reply
Avatar of Derya baby

Derya baby

7 November 2022

Cok guzel olmuş elinize emeginize saglik

Reply
Avatar of Feyza Erşahin

Feyza Erşahin

7 November 2022

Birden fazla yaptığı işlemlerle web siteleri için daha kolay ve kullanışlı bir destek paketi.

Reply
Avatar of Yunus Emre

Yunus Emre

8 November 2022

Bilmediğim ne çok bilgi varmış öyle

Reply
Avatar of mahmut kaynak

mahmut kaynak

8 November 2022

supsis websitemin büyümesi canlı destekteki sorunların çözümünde bana çok faydalı oldu herkese tavsiye ederim

Reply
Avatar of Harikanne

Harikanne

8 November 2022

Sitem için buna ihtiyacım vardı gercekten çok güzel anlatmissiniz umarım yapabilieim

Reply
Avatar of Poyraz Yürek

Poyraz Yürek

8 November 2022

Word press üzerinden site açarken nasıl bir kolaylık var yardımcı olursanız sevinirim

Reply
Avatar of Atasoy

Atasoy

8 November 2022

Verdiğiniz bilgiler çok değerli ve bir o kadar işe yarar çok teşekkür ediyorum bilgileri aktardiginiz için

Reply
Avatar of Mustafa Çakir

Mustafa Çakir

8 November 2022

WordPress Siteye Canlı Destek Ekleme hakkında az çok bilgim vardı ama bilemediğim tarafları da oldu sayenizde tamamen öğrenmiş oldum

Reply
Avatar of Ş. Yasemin Kozcu

Ş. Yasemin Kozcu

11 November 2022

WordPress woocommerce e-ticaret sitem için sizi denedim kullanmaya da devam ediyordum, yazınıza denk geldim belirtmek istedim . Ücretsiz paketinizden gayet memnunum birçok özellik barındırıyor. WordPress için canlı destek eklentisi arıyanlara birebir çözüm

Reply
Avatar of Ayhan Özkaya

Ayhan Özkaya

18 November 2022

Canlı destek eklentisi bugun her siteye lazım.. Anlatımlarınız ile wordpress siteme kurdum. Teşekkürler.

Reply
Avatar of Beytullah Akgün

Beytullah Akgün

22 November 2022

Gerçekten çok yararlı bir blog yazısı olmuş istediğim her şey içinde idi siteme canlı destek sistemini bloğunuz sayesinde kurabildim.

Reply
Avatar of Ahmet

Ahmet

22 November 2022

Yararlı bi yazı olmuş, kurulum acıklayıcı gayet ve kolay. Teşekkür ederim.

Reply
Avatar of Ahmet şal

Ahmet şal

28 November 2022

Bu canlı destek sistemi sayesinde bir çok şeyi kolaylık ile yapabiliyoruz ,burda detaylı bilgi verilmiş çok teşekkür ederiz

Reply
Avatar of mahmut k

mahmut k

28 November 2022

canlı destekteki sorunların çözümünde bana çok faydalı oldu herkese tavsiye ederim

Reply
Avatar of Ebubekir tarim

Ebubekir tarim

28 November 2022

Çok değerli bir bilgi olmuş işime yaradı

Reply
Avatar of Eminee

Eminee

28 November 2022

WordPress canlı destek nasıl eklendiğini adım adım anlatmışsınız gerçekten mükemmel

Reply
Avatar of saffet sevinç

saffet sevinç

28 November 2022

Sınırsız ve kaliteli destek isteyenlerin birinci tercihi kesinlikle Supsis olmalı.

Reply
Avatar of Yasin Cebeci

Yasin Cebeci

28 November 2022

Çok açıklayıcı olmuş herkesin anlayabileceği şekilde açıklama yapılmış

Reply
Avatar of Pınar

Pınar

28 November 2022

Supsis canlı destek sistemi oldukça kolay bir kullanıma sahip olmasının yanı sıra web sitelerinde büyük kolaylık sağlıyor

Reply
Avatar of Burak Capo

Burak Capo

28 November 2022

WordPress hakkında bilmediğim bir çok şey varmış bu değerli bilgiler için teşekkür ediyorum.

Reply
Avatar of Şimal

Şimal

21 December 2022

Şirket olarak supsis i kullanıyoruz gerçekten çok güzel bir sistem yapmış arkadaşlar, hem whatsapp hem chatbot hem instagram hepsi bir arada daha da birçok özellik. Kullanmaya değer

Reply

Leave a Comment

− 1 = 9

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]