Web sitesi tasarımı tek bir şekilde olmamakla beraber, kullanıcı ve müşteri isteklerine göre şekillenmektedir. Bunun en büyük sebebi, her müşterinin kendi ihtiyaçlarına göre bu durumu şekillendirmesidir. Yaptığınız işe göre bile şekillenebilen bu sistem karşımıza bu sebepten dolayı karmaşık olarak sunulmaktadır. Sizler de kendi isteklerinize göre “doğru olan” tasarım hizmetini bünyenize dahil edebilirsiniz.

İnternet üzerinde bulunan ve son zamanların en büyük ihtiyaçlarından olan web siteleri genele bakıldığında 21. yüzyıl içerisinde döküman olarak nitelendirilir. Zamanın akışında eğer geriye gidersek herkes matbaa hizmetini az çok biliyordur. Geçmiş dönemde matbaa ne kadar önemliyse, bu dönemde web siteleri bizler için o kadar önemlidir.

web sitesi tasarımı nasıl olmalidir
web sitesi tasarımı nasıl olmalidir

Web Sitesi Tasarım İçerikleri Nelerdir?

Kullandığınız ya da yaptıracağınız web sitesi içerisinde kullandığınız içerikler en az web sitenizin tasarımı kadar önemli olacaktır. Bu sebepten dolayı siteniz içerisinde kullandığınız içerikler, genele vurulduğu zamanda özgün ve oldukça kalite olması gerekir. Yani içerikleriniz herhangi bir başka web sitesinde kullanılmamış ya da kopyalanmamış içerikler olmalıdır.

Kullandığınız fotoğraf ve diğer etkenler kaliteli olmalıdır. Bunun en büyük sebebi karşımıza göze hitap etmesi açısından çıkmaktadır. Vizyon ve misyonunuzu anlatabileceğiniz ve müşterilerinize detaylı bir şekilde sunabileceğiniz sağlam bir alan yapmanız, müşterilerinizin sizi daha iyi tanımasına yol açacaktır. Ayrıca müşterilere sunduğunuz iletişim bilgileri kesinlikle hatasız ve özenli olarak girilmiş olmalıdır.

Web Sitesi Genel Özellikleri Nelerdir?

Kullandığınız web sitesi içerisinde bulunan ilk en temel genel özellik formatlarınızın hatasız bir şekilde kullanıcılara sunulmasıdır. Nasıl mı? Müşterilerin sizlere gönderdiği form mesajlarının sıkıntısız bir şekilde sizlere ulaşması gerekir. Bunun ardından ise müşterinin karşısına gelecek bir “Teşekkürler” mesajı benzeri alan gelmelidir. Ayrıca sipariş ile ilgili bir siteniz varsa sipariş formlarınız sizlere doğru bir şekilde iletilmelidir

Bir diğer önemli konu ise kullandığınız sitenin herhangi bir admin paneline sahip olmasıdır. Admin panelinizin olması hem işlerinizi kolaylaştırır hem de dinamiklik getirir. Satışlarınızı ve gelen mesajlarınızı rahatlıkla kontrol edebileceğiniz bir alanınızın olması sizlere tanınacak en büyük fırsat olacaktır. Ayrıca içeriklerinizin sosyal medya üzerinde paylaştığınız içeriklerle eşleşmesi müşterilerin algısında pozitif bir farklılık yaratacaktır.

UX Design Nedir?

web sitesi tasarımı uı ux
web sitesi tasarımı uı ux

UX Design, kullanıcıların deneyimi ile beraber gelen tasarımın fazla boyutlu ve farklı farklı birçok faktörü kendi içerisinde barındıran bir hizmettir. Bu kavramın amacı ise profesyonel şekilde ilerleyen iş dünyası içinde müşteriler ve ürünler arasında iyi bir etkileşim sağlamaktır. Ayrıca UX Design, müşterilerinizin herhangi bir şekilde web sitenizde bulunan bir ürünle etkileşime girdiği anda uygulanan deneyimi belirgin etken bir süreçtir. Fakat bunların dışına bakıldığında UX Design, dolu bir araştırma gerektirecek uzun vadeli olan bir iş süreci olarak karşımıza çıkar.

UX Design, tam açıklamasıyla “User Experience Design” anlamına gelerek kullanıcılarının karşısına geçmektedir. Müşterilere hayallerin ötesinde bir deneyimi yaşatarak, güzel bir deneyim yaşamalarını amaçlar. Ayrıca web sitesine girildiği anda müşteri ve kullanıcılar için gelen pozitif ve olumlu duygular UX Design sayesinde gerçekleşmektedir.

Kaliteli Bir Web Sitesinde Olması Gereken Özellikler

  • Kullandığınız web sitesi ve alan adınız arasında olan bağlantının yüksek seviyede olarak kullanıcıların karşısına çıkması gerekir. Ayrıca alan adı firmayı kullanıcılara iyi bir şekilde sunmalıdır. 
  • Kullandığınız içerikler özgün ve sitenizin görüntüsüne, amacına uygun olarak ilerlemelidir. Fakat bunlar gerçekleşirken karmaşıklıktan uzak durularak yolunuza devam etmelisinizdir. Bu durum kullanıcıların hoşuna giderek sizin web siteniz üzerinde daha kaliteli ve daha uzun zamanlı vakitler geçirmelerini sağlayacaktır. 
  • Site tasarımınız kullanıcıların ve müşterilerin aradıklarını diledikleri gibi bulabilmesini sağlamalıdır.
  • Logonuzun kullandığınız web sitesi içerisinde olan grafik ile beraber uyumu olması gerekir. Bu sayede kullanıcıların gözüne hitap edebilir. Etkili bir hitap ise kullanıcıların web siteniz içerisine daha stabil zamanlar geçirmesine olanak sağlayacaktır. Ayrıca grafikler için kullandığınız yazıların web sitenizdeki arka plan renkleri ile uyumlu olması kullanıcıların deneyimini ve konforunu pozitif bir şekilde değiştirecektir. 
  • Web siteniz için kullandığınız “Flash” ve “JavaScript” gibi yazılım dili programları sıkıntısız bir şekilde ilerlemelidir.

Web Tasarımın Avantajları Nelerdir?

Kullandığınız web sitesi, markanız ve Web Tasarımın Avantajları Nelerdir? için tasarlanır. Bu sayede hiç bir şekilde kopyanız sektörün içerisinde yer almaz. Markanızı kurumsal olarak oluşturmak ve geliştirmek için en iyi çözüm yollarını sizlere sunmaktadır. 

Kullanıcılarınız ve müşterilerinizin kaliteli deneyiminin getirdiği deneyim sayesinde, müşterileri uzun yıllar tatmin edebilmektedir. Her daim web siteniz, gelişimlere ve açık tasarlama imkanlarına sahip olarak karşınıza çıkar.

Dilediğiniz zamanlarda sadece size özel ve kimsenin göremediği hosting hizmetlerini kendi web siteniz içerisinde kullanmanız olasıdır. Eğer ki büyümekte olan bir şirket ya da firmaysanız, kurumsal algınızı kullanıcılarınıza ve müşterilerinize kullandığınız web sitesiyle beraber en iyi şekilde yansıtmanız olası olacaktır. Kendinize özel yaptırabileceğiniz herhangi bir web tasarımı ile beraber, müşterilerinizi kendinize daha kolay ve daha etkili bir biçimde çekebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

− 2 = 6

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]