Shopify canlı destek uygulaması; e-ticaret sitenize birçok alanda olumlu izler bıracaktır. Canlı destek eklentisi, websitelerin olmazsa olmazlarındandır. Özellikle E-ticaret sektöründe olduğunuzda fazlasıyla ihtiyaç duyulmaktadır. Müşterilerinizi anlık takip, destek, yardım, satış, pazarlama ve birçok konuda işlemler yapmanıza olanak tanımaktadır. Canlı destek uygulaması ile müşteri hizmetlerinizi birden fazla temsilci ile tek platformdan yönetebilir, diyalog bazlı ticaret ile müşterilerinize canlı destek kanalından satış yapabilirsiniz. Ayrıca canlı destek sistemini online mağazanızla uyumlu olacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

İçerik Konuları

Shopify Canlı Destek Eklentisi Faydaları:

Canlı destek uygulaması kullanmanız için önemli sebepler:

 • Ziyaretçinin ihtiyacını daha kolay belirleyebilir ve çözüm bulabilirsiniz.
 • Sitenizde verilmeyen ama ziyaretçilerin öğrenmek istediği, belki de o bilgiyi bulamadığı için almaktan vazgeçtiği, bilgiyi ona hemen sunabilir ve satın almasını sağlayabilirsiniz.
 • Canlı destek eklentisi üzerinden sizle iletişime geçen bir ziyaretçi muhtemelen sizin sitenizi tekrar ziyaret edecektir. Çünkü birebir sitenizden birisi ile iletişim kurmuştur. Bunun beraberinde sürekli müşteri kavramı da mümkün olacaktır.
 • Müşterinin, ürüne ve siteye olan görüş ve tepkilerini öğrenmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca canlı destek uygulamasının sizlere sunduğu ekstra özellikler ile de tüm iletişim kanallarınızı tek bir yerden yönetme imkanınız olacaktır. Mail, SMS, Canlı Destek, Ticket, Whatsapp, İnstagram, Chatbot gibi birçok kanalınızı sisteme entegre edebiliyor ve yönetebiliyorsunuz. Bu süreçte bu sistem siz ve ekip arkadaşlarınızın iş yükü hafifletecek, karmaşa ve hatayı en alt seviyeye indirecektir.

Shopify Canlı Destek Uygulaması: Supsis

Supsis iletişim çözümleri sizlere bu noktada ihtiyacınız olan tüm iç ve dış iletişim kanallarınızı yönetebilmeniz için kolaylık sağlamaktadır. Birçok kanaldan gelen talep ve istekleri yönetebilecek, çeşitli kampanya ve promosyonlarınızı abone ve müşterilerinize iletmenizde ekstra seçenekler sunacaktır.

Supsis Canlı Destek ve Chatbot sisteminin özellikleri:

 • Canlı Konuşma
 • Ticket Sistemi
 • Anlık Ziyaretçi Takibi
 • Chatbot ve Chat GPT
 • Whatsapp Entegrasyonu
 • İnstagram Entegrasyonu
 • Görüntülü ve Sesli Görüşme
 • Otomatik Tüm Dillere Anlık Çeviri
 • Akıllı Tetikleyiciler
 • Offline Mesajlaşma
 • Takım İçi Konuşma Alanı
 • Arşiv
 • Detaylı Raporlama
 • Chat Balonu Özelleştirme
 • Geri Bildirim ve Anketler
 • Mobil Uygulamadan ErişimYukarıdaki özelliklerin yanında bünyesinde daha birçok ince ve detaylı olarak düşünülmüş özellikleri de barındırmaktadır. Supsis ile çeşitli çalışma planları oluşturabilirsiniz. Gün içerisinde aktif olduğunuz saatlerde canlı destek alanınızı aktif edebilir, müşterileriniz ile birebir görüşmeler sağlayabilir, aktif olmadığınız saatlerde ise chatbotu devreye alarak sizlerin yerine müşterileriniz ile otomatik olarak ilgilenecek bir sistem oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bu chatbot ile her türlü senaryolar kurabilirsiniz. E-ticaret alanında faydalı olacak birkaç senaryo şu şekilde oluşturulabilir:

-“Satış ve Satışa Yönlendirme”

-“Kargo Takibi”

-”Stok Takibi”

-”Müşteri Destek”

-”Kupon Kodu Paylaşımı”

-”Sipariş Durum Sorgulama”

-”Mağazanız ile ilgili bilgi ve SSS alanı”

Chatbot’un sağlamış olduğu bu avantajlar iş yükünüzü fazlasıyla hafifletecektir. Aynı anda sınırsız sayıda kişi ile görüşebilen bu chatbot, hata yapmadan ve yorulmadan mağazanızın en çalışkan personeli olacaktır.

Shopify Canlı Destek Uygulaması Nasıl Kurulur?

İlk olarak Shopify App Store’a giriş yapınız. Ardından sizi karşılayan bu ekrandan arama alanına “Supsis” yazarak arama yapınız.

Shopify Canlı Destek
Shopify Canlı Destek ve Chatbot Uygulaması

Ardından size çıkan sonuçlar arasından “Supsis Canlı Destek ve Chatbot” isimli uygulamaya tıklayarak uygulama sayfasına geçiş yapınız. Sizi karşayalan uygulama sayfası ekranı şu şekilde olacaktır:

Shopify Chatbot ve Canlı Destek Uygulaması
Shopify Chatbot ve Canlı Destek Uygulaması

Açılan bu sayfadan “Uygulama Ekle” diyerek Supsis’ i websitenize otomatik olarak entegre edebilirsiniz. Ayrıca uygulama aktif olduktan sonra uygulama panel arayüzünden tüm ayarlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Supsis Canlı Destek ve Chatbot Panel İncelemesi

Entegre işleminiz tamamlandıktan sonra çeşitli ayarlamalar sağlamak adına Supsis panelinize geçiş yapıp özelleştirmelere başlamalısınız.

Shopify Canlı Destek ve Chatbot Uygulaması
Shopify Canlı Destek ve Chatbot Uygulaması

Panelde sizleri bu şekilde bir ekran karşılayacaktır. Sol menü üzerinden “Ayarlar” sekmesine geçiş yaparak chat balonu renk, konum, tema, boyut gibi birçok alanı websitenize özel oluşturabilir, dilerseniz chat balonu yerine size ait logo veya herhangi bir görseli yükleyip kullanabilirsiniz.

Shopify Chatbot ve Canlı Destek Uygulaması
Shopify Chatbot ve Canlı Destek Uygulaması

Yukarı alanda bulunan tüm seçenekleri inceleyebilir, tüm özelleştirmeleri sağlayabilirsiniz. Sol menü üzerinden Chatbot, Akıllı tetikleyici, Whatsapp, İnstagram gibi entegreleri de kısa yöntemler ile entegre edebilirsiniz.

Ayrıca takıldığınız veya desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an aşağıda belirtilen alandan anlık destek alabilirsiniz.

Canli Destek Uygulaması Shopify
Canli Destek Uygulaması Shopify

Sizler de online mağazanıza canlı destek uygulaması kurulumu sağlayarak daha hızlı, aktif müşteri hizmeti sunabilir, mutlu müşteriler edinmenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Shopify Canlı Destek Uygulaması Supsis Ücretsiz mi?

Tek temsilcili şekilde ücretsiz sürümü kullanabilirsiniz.

Shopify’a özel indirimler yapıyor musunuz?

Evet, dönem dönem indirimlerimiz ve kampanlayalarımız olmaktadır. Lütfen detaylı bilgi için bizlerden destek alınız.

Shopify Canlı Destek Uygulaması ve Chatbot Neden Faydalı

Shopify üzerinden websitenize gelen tüm kişileri anlık takip edebiliyor, onlara konuşma başlatabiliyor, onlardan gelen talepleri anlık olarak cevaplayabiliyorsunuz. Ayrıca mobil uygulama sayesinde hiçbir talebi kaçırmıyorsunuz. Ayrıca Chatbot, Whatsapp entegrasyonu ve sosyal medya entegrasyonu ile tüm iletişim kanallarınızı tek bir yerden yönetebiliyorsunuz.

Ziyaretçilerime Görüntülü ve Ses Aramalar Yapabilir miyim?

Evet, herhangi bir program indirmeden ziyaretçileriniz ile sesli ve görüşmeler yapabilirsiniz.

Yabancı Müşterilerim ve Ziyaretçilerim ile Konuşmalar Yapabilir miyim?

Evet, Supsis’in sunduğu otomatik dil çevirisi ile tüm dünya dillerinde otomatik çeviri sağlanmaktadır. Siz kendi diliniz ile yanıtlar verirsiniz, müşterinin ana diline çevrilerek gider, müşteriniz kendi dili ile yanıt verir sizin ana dilinize çevrilerek gelir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Average: 5]

1 Comment

Ali

16 Ocak 2023

Açıklayıcı bir anlatım, shopify sitemde kullanıyorum. Teşekkürler

Reply

Leave a Comment

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]