Chatbot İle Whatsapp Toplu Mesaj

 

Bugun sizlerle Whatsapp Business destek hattı nedir, ve nerelere entegre edilerek nasıl faydalı bir destek, satış kanalına dönüşür, whatsapp toplu mesaj nasıl atılır? gibi konuları inceleyeceğiz. Whatsapp sosyal medya platformu kurumsal hesap olarak karşınıza çıkan uygulama olarak kabul edilmektedir. Dolayısıyla eğer kurum ya da kuruluş için resmi bir işletme hesabı oluşturmak istiyorsanız mutlaka Whatsapp Business tercih etmelisiniz. Potansiyel müşterileriniz ile birlikte kurumsal bir düzeyde kolay bir şekilde iletişim kurma imkanına sunan Whatsapp Business şirket ya da firma sahipleri tarafından büyük bir ilgi odağı ile takip edilmektedir.

 

Whatsapp Business tamamı ile ücretsiz bir uygulama olarak karşınıza çıkar. Aynı zamanda hem Android hem de İOS sürümüne uyum sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Whatsapp ile Whatsapp Business arasında çok fazla bir farklılık yoktur. Whatsapp Business’ta da fotoğraf ya da video gönderimi yapılır. Mesaj gönderim işlemleri yapılır. Bu sebepten dolayı Whatsapp ile Whatsapp Business hemen hemen aynı özellikleri göstermesi ile bilinir. Fakat işletme sahibi iseniz müşterileriniz ile daha hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız mutlaka Whatsapp Business kullanmayı tercih etmelisiniz.

 

Bunun yanı sıra BETA sürümü şu anlık pek çok ülkelerde aktif hale getirilmiştir. Whatsapp Business özellikle altı çizilip vurgulanması gerekir ki sosyal medya platformu üzerinden müşterilerine satış yapmaya çalışan instagram butikleri, küçük işletmeler için oldukça fazla kolaylık sağlaması ile ön plana çıkmaktadır. Eğer kişinin Whatsapp hesabında işletme hesabı yazıyor ise o kişi kurumuna ya da kuruluşuna bağlı olarak Whatsapp Business kullanmayı tercih etmektedir.

Bunun yanı sıra Whatsapp Business ile marka imajını güçlü hale getirebilmeniz oldukça mümkün bir durum olarak karşınıza çıkar. Satmak istediğiniz ürünler hakkında ya da markanızın bilgileri hakkında merak edilen soruları, müşterileriniz oldukça kolay bir şekilde Whatsapp Business işletme hesabına yazmaktadırlar. Öte yandan Whatsapp Business platformunda Web özelliği imkanı yer almaktadır. Web özelliği sayesinde kolay ve rahat bir şekilde kullanabilme imkanına sahipsiniz.

İçerik Konuları

Whatsapp Business Özellikleri Nelerdir?

 

Whatsapp Business özellikle ifade edilmesi gerekir ki işletmeler, kurum ya da kuruluşlar, şirketler ya da firmalar için oldukça fazla avantaj sağlaması ile tercih edilmektedir. Eğer müşterileriniz ile doğrudan iletişim veya etkileşim halinde olmak istiyorsanız, ürünlerinizi kolay bir şekilde satışa çıkarmak istiyorsanız aynı zamanda marka bilinirliğinizi arttırmak istiyorsanız özellikle Whatsapp Business’ı tercih etmenizi önermekteyiz. 

Whatsapp Business’ın özelliklerini detaylı bir şekilde ele alacak olursak kurumsal hesap seçeneği imkanı sunmaktadır. Otomatik mesaj özelliğine sahiptir. Firmanızın ya da şirketinizin iletişim bilgilerine Whatsapp Business hesabınıza detaylı olarak ekleyebilirseniz, müşterilerinize işletmeniz hakkında direkt olarak bilgi sunmuş olursunuz.

 

Bunun yanı sıra Whatsapp Business’ta onaylı hesap işareti yer almaktadır. Bu sebepten dolayı marka bilinirliğinizi ön plana çıkarmış olursunuz. Aynı zamanda Whatsapp Business’ta müşterilerinize ve ürün satışınıza dair ayrıntılı olarak sizlere satış istatistikleri sunulmaktadır. Whatsapp Business’ın sizlere sunmuş olduğu satış istatistiklerinizi detaylı olarak inceleyerek kurum ya da kuruluşunuzun gelişim düzeyine göz atabilme imkanına sahip olursunuz.

Son olarak ise bilindiği üzere sosyal medya platformlarında sizleri rahatsız eden, aleyhinize paylaşımlarda bulunan ya da canınızı sıkan mesajları atan kullanıcıları engelleme hakkına sahipsiniz. Aynı şekilde Whatsapp Business’ta da bu olası durum geçerlilik göstermektedir. Sizi rahatsız eden herhangi bir kullanıcı var ise o kullanıcı Whatsapp Business platformu üzerinden engelleyebilirsiniz ya da o kişiye spam atabilirsiniz.

 

Alan kodu ya da 0850 ile başlayan sabit telefonlar ile uyumluluk göstermesi ile bilinmektedir. Bu sebepten dolayı Whatsapp Business sayesinde bulunduğunuz her alanda, bölgede müşterileriniz ile oldukça kolay bir şekilde iletişim kurma imkanına sahip olmuş olacaksınız. Yalnız özellikle belirtmek isteriz ki Whatsapp Business kullanırken Whatsapp Messsenger’da yer alan numaranız ile aynı hesabı kullanamazsınız.

 

Whatsapp Hattınızı Supsis Chatbot Entegre Etme

 

Whatsapp şirket veya şahsi hesabınızı chatbot ile entegre ederek müşterilerinize 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet ve destek verebilirsiniz. Onlara butonlar, açıklamalar, linkler, içerikler gibi birçok şeyi otomatik alınan cevaplar doğrultusunda gönderebilirsiniz. Dilerseniz belirli senaryo veya durumlarda temsilcinize de aynı konuşmayı bağlayarak özel veya istisna durumlarda da çözümlemeleri yapabilirsiniz. Supsis Whatsapp entegrasyonu sayesinde tüm whatsapp yazışmalarınız ve hizmetleriniz tek bir panel uzerinden birçok temsilcinin kullanabileceği, görüntüleyebileceği şekilde, aynı hat üzerinden desteği sağlayabilirsiniz. 

 

Arşivleme, değerlendirme ve raporlama gibi birçok ekstra özelliği Supsis sayesinde kullanarak iş akışınızı ve müşteri memnuniyet seviyelerinizi ölçebilirsiniz. Ayrıca panel üzerinden kayıtlı kişilerinize direk olarak Whatsapp konuşması başlatabilirsiniz. Whatsapp toplu mesaj özelliğimizden bahsederken kayıtlı olmayan kişilere de gönderebileceğinize değineceğiz.

 

Whatsapp Business’ın Önemi

 

Özellikle belirtilmesi gerekir ki sosyal medya platformu üzerinden satış işlemi yapmak isteyen küçük işletmeler ya da instagram butikleri potansiyel müşterilerine kısa süreler içerisinde anında iletişim kurmak istiyor. İşte tam da bu bağlamda Whatsapp kişisel sosyal medya hesapları yetersiz durumda faaliyet gösteriyor. Bu konuda ise müşteriler ile anında iletişim ve etkileşim kurmak istiyorsanız mutlaka Whatsapp Business’ı tercih etmeniz gerekir.

Whatsapp Business’ın aslında Whatsapp Messenger’dan en önemli farkı ise Whatsapp Business’ta kurumsal platform etkin olarak bulunmaktadır. Kurumsal firmalar, instagram butikleri ya da küçük işletmeler Whatsapp Business sayesinde müşterileri ile direkt olarak iletişim kurabilme imkanına sahiptir.

 

WhatsApp ve WhatsApp Business Aynı Anda Kullanılır mı?

 

WhatsApp ve WhatsApp Business aynı anda kullanıma uygunluk göstermektedir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir husus vardır. İki hesap aynı telefon numaralarına bağlı ise hem Whatsapp Messenger’ı hem de Whatsapp Business’ı kullanma hakkınız ne yazık ki yoktur. Ancak iki hesap farklı telefon numaraları ile kayıt olduğu zaman her iki uygulamayı da kullanabilirsiniz. Dolayısıyla her iki uygulamayı da aynı anda kullanmak istiyorsanız bir telefon numarası yetmemektedir. İki farklı telefon numarası ile kayıt olmanız gerekmektedir.

Chatbot İle Whatsapp Toplu Mesaj
Chatbot İle Whatsapp Toplu Mesaj

 

Whatsapp Toplu Mesaj Gönderme

Ayrıca Whatsapp toplu mesaj özelliğini de kullanarak örneğin yeni kampanya bildirimlerinizi, önemli gelişmelerinizi kişiye, isime, duruma özel şekilde kişiye özel toplu mesaj oluşturarak toplu mesaj edası oluşturmadan bildirimler sağlayabilirsiniz. Görüntü, video, ses, yazı, buton, konum gibi birçok şeyi toplu mesajlarda gönderebilirsiniz.

 

Rehberinizdeki kişiler veya kayıtlı olmayan kişilere toplu mesajlar gönderebilirsiniz. Dilerseniz excel formatındaki listeyi yükleyerek o listeye özel whatsapp toplu mesaj atabilirsiniz.

 

Supsis ile işleriniz çok kolay! İletişim için bize her zaman canlı destek alanımızdan bağlanabilir, tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

 

Ücretsiz hesap açmak için aşağıdaki linkteki formu doldurmanız yeterli!

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

24 − = 18

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]