İnstagramda Takipçi Artırma

İnstagramda takipçi artırma yöntemlerini sizlerle inceleyeceğiz. Instagram günümüzde oldukça kuvvetli bir sosyal medya platformu. Her geçen gün her kesimden, her inanış ve milletten her mesleğin icraatını destekleyen bir noktada. 

Bir buz dolabı tamircisi de Instagram ile işlerini büyük kitlelere taşıyabilir, bir psikolog da. 

Hangi işi yaparsak yapalım, işimizi iyi yaptığımızın göstermenin en önemli kaynaklarından biri Instagram kullanmak. İnsanlar halı yıkamacı seçerken de öğretmen seçerken de hangi alanda hizmete ihtiyaç duyarsa duysun ilk baktığı yer sosyal medya hesapları. İnsanlar ne iş yaptığı nasıl yaptığı güven verip vermediğine bu yolla karar veriyor. 

Peki işinizi çok iyi yaptığınıza inanmanıza rağmen, nasıl bunu insanlara gösterebileceksiniz. İşte Instagram’da takipçi artırmanın yolları:

İçerik Konuları

Güven ilişkisi kurun

Her ne kadar sanal bir ortam denilse de aslında karşınızda gerçek insanlar olduğunu, duygu ve düşünceleri olduğunu asla unutmayalım. Oradaki insanlarla gerçek bir ilişki kurabilmenin yolu, aslında samimi paylaşımlar yapmak. Gerçekdışı sahte, illüzyona bağlı dört dörtlük hayatlar paylaşmak yerine, hatalarınızı eksikliklerinizi saflıkla dürüstlük ile paylaşmak birçok insanın gerçek sevgisini kazanmanızı sağlayacaktır. 

Düzen oldukça önemlidir

Her gün aynı saatte paylaşım yapmak takipçilerinize burada gerçek biri var ve bizim için çalışıyor hissi verir. Bununla beraber saate önem vererek paylaşım yaparsanız, algoritma sizi daha çok öne çıkarır. Instagram her geçen gün algoritmasını yenilese de değişmeyen bir tek şey var ki, ne kadar paylaşım yaparsanız o kadar öne çıkarsınız. 

Paylaşımlarınızın saatlerine dikkat edin

Instagram’da istatistikler kısmı yapıldığından beri üreticilere oldukça fayda sağlamaya başladı. Bu sayede kaç kişi keşfet kısmından gördü, kaç kişi kaydetti, takipçileri hangi ülkeden hangi cinsiyetli, saat kaçta daha aktif oluyor hepsini görebiliyor. İşte buradaki bilgiler sayesinde sizi takip eden kitleye yönelik içerik hazırlamanız oldukça önemlidir. Saat olarak ise istatistiklerdeki en aktif saatte paylaşım yapmanız içeriklerinizin görünürlüğünü artıracaktır. 

Orijinal içerikler üretin 

Birilerinden çalıntı olmayan tamamen kendinizin ürettiği içerikleri hazırlamanız algoritma açısından öne çıkmanızı sağlayacaktır. 

Yüzünüzü gösterin 

Hangi işi yaparsanız yapın ister dans edin ister tamirci olun muhakkak videolarda kendinizi gösterin. Instagram yüzleri algılıyor ve gerçek yüz olan videoları öne çıkarıyor. 

Akımlar ve güncel şarkıları takip edin ve uygulayın 

Hemen hemen her hafta yeni bir akım viral oluyor ve güncel şarkılar ve akımlara benzer içerik kısa videolar ürettiğinizde öne çıkmanız oldukça kolaylaşıyor. 

Düzenli olarak sabit tema kullanın 

Aynı renkler, aynı tema kullanmak sayfa düzeninin sabit olması oldukça işinize yarayacaktır. 

Biyografi 

Kısa ve öz bir şekilde hangi alanda hangi işleri yaptığınız iletişime hangi yollardan girebileceğini ekleyin. Şirketinizin haritasını ve site pinlerini anasayfanıza yerleştirmeyi ihmal etmeyin. 

Asla takibe takip yapmayın bot hesap satın almayın

Çabalarınız ile büyüttüğünüz hesabınıza bot hesap alma, konunuzdan bağımsız çekilişlere katılarak, takibe takip şeklinde alakasız hesapları takip ederek algoritmanızı bozmayın. Hesabınızın algoritmasını bozup ilgi alanı yaptığınız iş olmayan yanlış kitleye hitap etmenize sebep olabilir. 

Hikayelerinizi aktif olarak kullanın

Hikâye kısmını her gün aktif olarak 3-4 adet atın. Atarken anket, soru cevap, gifti, beğenme oku gibi özellikleri aktif olarak kullanmanız öne çıkmanızı sağlar. Ancak çok fazla hikâye atmak takipçilerin okumadan geçmesine sebep olabilir. Soru cevap açtığınızda açar açmaz 3 dakika içinde sorulara cevap vermeniz öne çıkmanızı iki kat daha artıracaktır. 

Özetle Instagram sizin işiniz büyütüp para kazanmanıza yardımcı olabilir, ancak Instagram’ın istediği şeyleri analiz edip dikkatli bir şekilde sistematik olarak paylaşım yaparsanız hedeflerinize ulaşmanız çok daha kolay olacaktır. 

Eğer hedefinize ulaştınız ise, buradan yaptığınız satışları yönetmek için Supsis canlı destek sistemlerini kullanabilirsiniz. Böylece Instagram üzerinden, WhatsApp üzerinden, mail üzerinden, telefon üzerinden gönderilmiş bütün soruları tek bir kaynaktan yönetir hiçbir müşteriyi atlamazsınız. 

Emek emek büyüttüğünüz Instagram sayfasının işlevini yerine getirmek için sepsis canlı destek sistemlerini ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. 

İnstagramda Takipçi Artırma
İnstagramda Takipçi Artırma

Bonus: Reels Videoları Paylaşın

Reels alanında paylaşımları düzenli ve belirli saatlere göre yapın. Yüksek takipçili insanlarla iletişim kurun. Canlı yayınlarla bunları destekleyin. Reelslerin keşfete düşme oranları daha yüksek olmaktadır. Ayrıca reelsleri paylaşırken hashtag yapmayı unutmayın. Güncel ve trend müzikleri alt fon olarak eklemektede fayda vardır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

41 − 32 =

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]