SUPSİS YARDIM MERKEZİ

Kurulum

Ücretsiz Supsis Hesabı Oluşturma

Supsis’i bugün denemeye başlayarak tüm iletişim kanallarınızı tek bir platformda yönetebilir, destek ve satış süreçlerinizi hızlandırarak işinizi büyütebilirsiniz.

Supsis hesabı oluşturma işlemi çok kolay. Anasayfada yer alan “Ücretsiz Deneyin”  yada “Demo” butonuna tıklayarak kayıt sayfamıza ulaşabilirsiniz. Kayıt sayfamızdan bilgilerinizi doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Ardından kayıt olurken girdiğiniz mail adresine tarafımızdan onay maili gelecektir. Mail içeriğine girerek onaylamanız gerekmektedir. “Doğrula” butonuna basarak kurulum aşamasına geçeceksiniz.

Doğrulama işlemine geçiş  yaptıktan sonra sizi 5 adımlı kurulum alanı karşılıyacaktır.

1.Adım : Websitenizin adresi – Tercih Edeceğiniz Dil – Adınız – Organizasyon yada Şirket adı

Bu bilgileri girerek “Sıradaki Adım” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

2.Adım: Tema ayarları – Sohbet Balonu Renginizi – Yazılacak Yazıyı – Yazı Renkleri gibi özelleştirmeleri tercihinize göre yapıp tekrar “Sıradaki Adım” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

3.Adım:Temsilcilerinizini çalışma saati ayarlamalarınızı bu alandan yapabilirsiniz.Dilerseniz 7/24 hizmet dilerseniz de belirli saat aralıklarında hizmet verebilirsiniz. Sonrasında “Sıradaki Adım” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

4.Adım: Canlı Destek hizmet alanının Masaüstü , Tablet ve Mobil alanlardaki nasıl görünüm sağlayacağını önizleme olarak size yansıtan bir adımdan oluşmaktadır. “Sıradaki Adım” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

5.Adım: Son adımda sizleri entegre yapacağınız izleme kodu ve test ekranı karşılayacaktır. Bu entegrasyon kodunu, SUPSIS Canlı sohbeti etkinleştirmek istediğiniz herhangi bir sayfada </body> etiketinin bitiminden hemen önceki alana uygun olarak yapıştırınız. Sonrasında sağ alanda websitenizin adı yazan yerde “Kontrol Et” butonu ile kontrolunu sağlayınız. Ardından “Hızlı Kurulumu Tamamla” butonu ile kurulum işlemini bitiriniz. Sizi şifre yenileme ekranı karşılayacaktır. Bu alandan Supsis paneline giriş sağlayacağınız şifreyi belirleyip “Şifre Değiştir” butonuna basınız. Takıldığınız yada sorun yaşadığınız her alanda Canlı Destek alanımızdan yada info@supsis.com adresinden bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

 

Ekip üyeleriniz için yeni kullanıcılar oluşturarak tüm ekibinizin Supsis üzerindeki destek ve satış süreçlerinizi yönetmesini sağlayabilirsiniz. Supsis’in modüler yetkilendirme sistemi ile farklı yetki grupları oluşturabilir, farklı fonksiyonlardaki ekiplerinizin yalnızca ilgili Infoset modüllerini kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bir temsilci oluşturmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1- İlk olarak panel üzerinden bildirimleri açmanız sizin açınızdan faydalı olacaktır. Tüm gelen aktif konuşmaları anlık bildirim şeklinde almaya başlayacaksınız.

2- Panel Menü kısmından “Kullanıcılar” Sekmesine girerek “Yeni Kullanıcı” butonuna basmanız gerekmektedir. Açılan mini pencerede oluşturacağınız kullanıcının Adı, E-posta, Şifre, Rol, Dil, Departman, Otomatik chat atama limiti gibi özelliklerini doldurup “Kaydet” demeniz gerekmektedir.

Bu şekilde ekibinize ve departmanlarına göre yetkinliklerini sınırlandırarak kullanıcılar oluşturulmaktadır. Ekibinizin yetkilerine göre her kullanıcı grubu için rol ve departman oluşturmanız sizin için faydalı olacak, genel raporlama gibi alanlarda ve yetkili işlemlerine müdahale edememe alanlarında faydanıza olacaktır.

Takıldığınız, sorun yaşadığınız her alanda bizimle Canlı Destek alanından veya info@supsis.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

Chatbot Kurulum ve Ayarları

Bir Chatbot oluşturmak için Supsis paneline giriş yaptıktan sonra sol Menü alanından Chatbot’ a tıklamanız gerekmetedir. Chatbot oluşturma ekranı karşınıza gelecektır. “Tasarıma Başlayın” butonuna basarak Chatbot oluşturma işlemine başlamalısınız. Ve Sol menünün hemen yanında yukarıda “Chatbot” Tikini aktif hale getirmelisiniz.

 

chatbot oluşturma

İlk olarak karşınıza “Hoşgeldiniz” adında bir buton çıkacaktır. Bu sizin chatbotunuzun ana menüsüdür. Ekleyeceğiniz tüm chatbot yollarını bunun altına eklemeniz gerekmektedir. “Hoşgeldiniz” butonuna bir kez tıklayınız. Hoşgeldiniz başlıklı bir yan menü açılacaktır. Burada anahtar sözcük ekleme yerine selam,merhaba,sel,s, gibi harf ve kelimeleri ekleyerek yapay zeka sistemine chatbot u otomatik aktif etmesi için tanımlamalar girelim.Buradan Metin, Görüntü, Ticket, Menü adımına git, Link gibi içerikler ekleyebiliriz. Buraya bir kaşılama mesajı “Hoşgeldiniz Nasıl Yardımcı Olabilirim?” şeklinde metin ekleyelim, +Metin sekmesine basmalısınız ve gelen metin kutucuğunda yazmak istediğiniz mesajı yazmalısınız. Ardından “Güncelle” butonuna basmalısınız.

Sonrasında ilk adım olan “Hoşgeldiniz” butonunun üzerine geliniz ve hemen altında çıkan “+” işaretine basınız. Burada bizden İçerik adımı , Form adımı yada Menü adımı eklememiz için 3 seçenek sunacaktır. Biz Menü adımı ekleyelim.

Sonrasında Hoşgeldiniz adımının hemen altına “Başlıksız Menü” şeklinde bir menü adımı oluşacaktır. Üzerine tıklayarak tekrar yan ayar ve içerik girme sekmesini açmalısınız

Bu alanda Menü başlık ismini örneğin müşteriniz yada üyenizin hesap işlemleriyle ilgili bir destek adımı oluşturmak istersek; “Hesap İşlemleri” şeklinde değiştirelim. Seçenekler alanından ise “Menü 1” ve “Menü 2” nin üzerlerine tıklayarak “Hesabıma Giriş Yapamıyorum” ve diğerini ise “Şifremi unuttum” yapalım. Sonrasında hemen altında “Yeni Buton Ekle” seçeneğine tıklayarak bir adet daha menü oluşturup onunda üzerine tıklayarak ismini “Üye Olmak İstiyorum” yapalım. Eğer bu aşamada müşterinizin yine de canlı destek alanına bağlanıp temsilcinizle görüşme işlemini aktif etmek istiyorsanız yukarıdaki “Temsilciye Aktar” bir üst adıma dönmesini istiyorsanız “Önceki Adıma Dön” kutucuklarını işaretlemeniz gerekmektedir. Ardından “Güncelle” butonuna basarak Chatbot ekranına dönelim. Sizler burada kendi websitenize, işleyişinize ve sisteminize göre değişiklikler yaparak düzenleyebilirsiniz.

Chatbot oluşturma ekranında bizi eklediğimiz adımlar karşılayacaktır. İlk olarak Hesabıma giriş sağlayamıyorum adımının üzerine gelerek “+” işareti ile bu alanda müşterinizi yönlendirmek istediğiniz bir adım eklemeniz gerekmektedir. Tekrar Menü Adımı ekleyerek bir menü oluşturalım. Karşımıza Hesabıma giriş sağlıyamıyorum adımının altında Başlıksız Menü şeklinde oluşmuş bir menü daha gelecektir.Başlıksız menüye tıklayarak düzenleyelim.

Yeni oluşturduğumuz menü adımının içeriğini yönlendireceğimiz şekilde düzenleyelim. Menü başlığını, menü giriş mesajını düzenledikten sonra, İlk menü 1 in ismini “Şifre hatalı uyarısı alıyorum” , menü 2 nin ismini “Kayıtlı olmayan mail hatası alıyorum” şeklinde düzenleyelim. “Temsilciye Aktar” ve “Önceki Adıma Dön” kutucuklarını işaretleyelim ve “Güncelle” butonuna basarak Chatbot oluşturma ekrarnına dönelim.

Sonrasında “Şifre Hatalı Uyarısı Alıyorum” adımına tıklayarak burada müşterinizi nereye yönlendirmek istiyorsanız o adımı ekleyelim. Üzerine gelip “+” İşaretine tıkladıktan sonra “İçerik Adımı” nı seçip içerik adımı oluşturalım. Hemen Altta Başlıksız bir içerik adımı oluşacaktır. Üzerine tıklayarak içeriğini dolduralım. Adım başlığını Şifre Sıfırlama Linki olarak girelim. Burada müşteriyi sitenizde yer alan Şifre sıfırlama alanına göndermek sizin açınızdan faydalı olacaktır. Bunun icin “+Bağlantı” sekmesine tıklayarak bir bağlantı içeriği oluşturalım. Bağlantı içeriğinde üst kısıma yönlendireceğimiz link in nasıl gözükmesini istiyorsak o metini yazabiliriz. “Şifrenizi Buradan Sıfırlayabilirsiniz” Şeklinde bir metin yazalım. Altındaki kutucuğa ise yönlendireceğimiz linki yapıştıralım. Örnek olarak burada “www.siteadınız.com/sifreyenileme” şeklinde bir link giriyoruz.

Siz kendi sitenizdeki şifre sıfırlama alan linkini girmelisiniz. Yukarıdaki “Konuşmayı Bitir” kutucuğunu işaretlerseniz burada adım bitecektir. İşaretlemezseniz chatbot oluşturma ekranında turuncu renkte kalacak ve otomatik sistem müşteriyi temsilciye aktaracaktır. “Güncelle” butonu ile Chatbot oluşturma ekranına dönüş yapıyoruz.Ardından yardımcı olacağım başka bir konu var mı şeklinde bir menü ekleyerek Chatbot ile müşteriye bu adımda soruyoruz.

Ardından bu soru menüsünün düzenledikten sonra oluşturduğumuz menü adımında “Hayır yok” için üzerine tıklayarak +İçerik formu oluşturup oluşan başlıksız içerik formuna girip Görüşmeyi bitir kutucuğunu işaretleyip Chatbot oluşturma ekranına dönüyoruz. Temsilciye Aktar seceneğine tıklayarak burada müşterimizi temsilci ile bağlantı kurma seceneğine yönlendiriyoruz. Sonrasında oluşturduğumu Yardımcı olacağım başka konu var mı menüsünde menü 2 nin adını “Ana menüye dön” yada “En başa dön” şeklinde yazıyoruz. Ve En başa dön sekmesine tıklayarak +İçerik ekle diyoruz . Burada +Git seçeneği kullanarak en başa yönlendirme işlemi sağlayacağız.Adım seçme alanından “Hoşgeldiniz” i seçip “Güncelle diyerek Chatbot oluşturma ekranına dönüş sağlıyoruz.

Bunun gibi bir adet daha ilk Hoşgeldiniz menüsünden örneğin: Siparişim hangi aşamada ? Kargom nerede? gibi bir menü daha oluşturalım. Bunun için ilk adım olan Hoşgeldiniz e tıklayalım. “+” Seçeneği ile “Menü adımı” oluşturalım. Oluşan başlıksız menü de menü 1 adımı bizim hesap işlemlerimizi oluşturduğumuz menünün adımıdır. Onun ismini “Hesap İşlemleri” olarak güncelleyelim. Sonrasında menü 2 nin ismini “Sipariş işlemleri yapalım” Sonrasında üzerine tıklayarak “+” Seçeneği ile bir adet menü daha oluşturalım . ve onunda ismini sipariş işlemleri yapalım. Üzerine tıklayarak oluşturduğumuz menüyü ve adımlarını içerikleri girerek düzenleyelim. “Güncelle” diyerek chatbot oluşturma sayfasına dönelim.

Oluşturduğumuz Kargom Nerede? adımına tıklayarak “+” seçeneği ile içerik adımı oluşturalım. Burada oluşan Başlıksız İçerik Adımına tıklayarak müşterimizi yönlendireceğimiz aşamanın bilgilerini girelim.+Metin ekle diyerek metin ekleyelim ve içeriğine “Siparişinizi oluşturduktan sonra tarafınıza SMS ve Mail olarak iletilen kargo takip numarası ile Kargo firmasının internet sitesinden veya sitemizdeki Kargo Takip alanından takip edebilirsiniz.” Yazalım sonrasında bir adet te link ekleyelim +Bağlantı şeceneği ile. Buradan link vereceğimiz metini ve linki girelim. Sonrasında konuşmayı bitir seceneğine tıklayarak “güncelle” sekmesi ile chatbot oluşturma sayfasına dönüş yapalım.

Yaptığımız chatbot ayarlarını kendimiz test edebilmek adına Supsis panelinin anasayfasında sağ üst köşede yer alan Ayar ikonun olduğu butona tıklayarak açılan menüde “Ziyaretçi Ekranı” na tıklayalım. Sizi burada sizden başka kimsenin göremediği ve içerisinde Supsis canlı destek sisteminin entegrasyon kodu bulunan bir sayfa karşılayacaktır. Bu kodu gördüğünüzde endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Herhangi bir bozukluk yada sorun yoktur. Ziyaretçi ekran sayfası alanında dilediğiniz gibi yaptığınız ayarları düzenlemeleri test edebilirsiniz.
Eğer chatbot sisteminin aktifliğini kaldırmak isterseniz en baş etaplarda yaptığımız gibi “Chatbot” tikinin işaretini pasife almanız yeterlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Supsis uygulamasını kullanmaya başlamak için demo sayfasından form bilgilerini doldurun, gelen maili onaylayın kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Entegrasyon kodunu sitenizde header kısmına eklemeniz yeterli olacaktır.Takıldığınız her an canlı destek alanımıza bağlanabilirsiniz.

Müşterilerinize hızlı cevap vermek için hazır şablon tanımlayabilirsiniz. Hazır içerik ve şablonlar ile işlerinizi otomatik olarak hızlandırıp, bu içeriklere kısayollar atayarak kolay kullanım sağlayabilirsiniz.

Arşiv seçenekleri, paket seçeneklerinde detayları olarak yazmaktadır. Arşiv imkanı vardır. Supsis ile tüm sohbetlerinizi ve görüşmelerinizi arşivleyebilirsiniz

Rahatsız edici kelimeleri önceden ekleyebilir, temsilcilerin bu kelimeleri göndermesine izin vermeyebilirsiniz.

Evet, konuşmayı farklı bir ekip arkadaşınıza yönlendirebilirsiniz.

Evet, kişsel veriler uçtan uca şifreleniyor. Verileriniz KVKK kapsamına uygun şekilde şifrelenip barındırılmakta ve ücüncü kişiler veya kurumlarla paylaşımı söz konusu olmamaktadır.

“Oluşturulan panel bilgileriniz size  demo ekranında bildirilecek olup e posta doğrulaması istenecektir. Bilgilerinizi unuttuğunuz durumda doğrulamış olduğunuz e posta adresiyle şifresiz giriş sağlayabilir, şifre oluşturabilirsiniz.”

“Evet, Ücretsiz Demo Hesabı Oluşturmak için işlevsel olarak kullanmak için siteniz bulunmalıdır.”

“Panel arayüzü sade ve oldukça anlaşılır tasarlanmıştır. Panel içerisinde ön bilgilendirme ve dokümantasyon sunulmaktadır.” Ayrıca websitemizin anasayfasında “Yardım Merkezi” menüsünden gerekli bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Karşılaştığınız her sorunda canlı destek alanımıza bağlanmaktan çekinmeyin!

Arşiv alanında : “Yazışma geçmişiyle ilgili bilgiler burada kayıt edilir. Bunlar ziyaretçi talepleri, ziyaretçiyle chat süresi, not ve değerlendirmelere ulaşılır. Detaylı filtrelemeyle arşive kolay ulaşım sağlanır.”

“Evet; sosyal medya platformlarını Supsis’e entegre edebilirsiniz, böylelikle tüm iletişim kanallarınızı Supsis üzerinden takip edebilirsiniz.”

“Evet, özel giriş formunu düzenleyerek gerekli bilgi taleplerinin içerdiği formu kullanabilir ayrıca bilgilerin zorunluluğunu belirleyebilirsiniz.”

Supsis iletişime dair her şey mottosuyla birlikte müşterilerinizin firmalara kolaylıkla ulaşmasını, taleplerini,isteklerini size ulaştırıp çözüm sağlamanızı sağlıyor, Supsis diyor ki çözerim!”

 Evet, Android ve Ios için  Supsis mobil uygulaması bulunmaktadır. Mobil uygulama ile bilgisayar başında olamamanız durumunda iletişime ve desteğe devam edebilirsiniz.

 “Supsis, Türk mühendis arkadaşlarımızla birlikte  %100 yerli bir yazılım olarak geliştiriliyor, geliştirilmektedir.”