Chat GPT ile Canlı Destek ve Chatbot


E-Ticarette Chat GPT ve canlı destek kullanımının kolaylığı, son zamanlardaki satışların büyümesinde önemli bir rol oynamış olabilir. Evdeyken pijamayla tüm mağazaları gezmek ve dilediğiniz ürünü hızlıca satın almak gerçekten çok basit. Ve her yıl, hatta her ay! Online alışverişin rahatlığı artıyor gibi görünüyor. Her gün yeni ödeme entegrasyonları geliştirilmekte, mobil cihaz sayısı online alışveriş yapan müşteri sayısını artırmakta ve Google‘ın mobil uyumlu web sitelerine verdiği önem, mağazaları mobil cihazlara duyarlı siteler oluşturmaya teşvik etmektedir. Bunun yanı sıra Chat GPT gibi Chatbotlar E-ticaret ve diğer sektörlerde çok önemli roller oynuyor.

E-basitlik Ticaretinin son zamanlardaki katlanarak yükselişine önemli ölçüde katkıda bulunmuş olması mümkündür. Chat GPT ve Chatbot ile basitlik son derece yüksek seviyelere çıkmış, müşteri talep ve isteklerini karşılamak oldukça kolaylaşmıştır.

E-ticarette Chat GPT ve Canlı Desteğin Avantajları

Chat GPT ve Canlı Destek
Chat GPT ve Canlı Destek


Canlı destek, Chatbot ve Chat GPT kullanarak müşterilerinizin devam eden sıkıntılarını azaltmak, onları memnun etmenin başka bir yöntemidir. Elbette, müşterilerinizin satın alma yapmasını engelleyen engelleri kaldırmak, onları tatmin edecek ve genel deneyimlerini geliştirecektir. Tüketicilerinizin cevap bulabileceğine inandığınız sabit metinlere güvenmek yerine SSS yerine canlı desteği, Chatbotu ve Chat GPT’yi kullanın. Ek olarak, öfkeli tüketicileri uzun bir sorun listesi ve sabit bir metinle selamlamaktansa, onları nazik sözlerle selamlamak çok önemlidir. Chat GPT bu noktada oldukça nazik ve anlayışlı davranarak sorunları çok iyi şekilde çözümlemektedir.

Aracılar, doğru eğitimle ve senaryo ile Chatbot ve Chat GPT’ye herşeyi yaptırmanız mümkündür. Her sektörde her iş alanı için , her pozisyondaki kişiler için ilk karşılama, görüşme gibi talepleri karşılayabilecek ve işlemleri sağlayabileceklerdir.

Canlı Desteğin İşletmelere Faydaları


Nakliye ücretleriniz aşırı mı? Ürün seçmek zor mu? Müşteri memnuniyetini artırmak ve harcamaları artırmak için neler yapabilirsiniz? Canlı destek ile web sitenizin dönüşüm oranını ve uzun vadeli müşteri deneyimini iyileştirebilecek samimi eleştiriler alabilirsiniz. Müşterilerin gereksinimleri için ideal ürünü bulmalarına yardımcı olmak, onları memnun edecektir. Uygun ürüne sahip olup olmadığınızdan emin değilseniz, bu gerçekten sinir bozucu olabilir (ve müşterinin karar vermesine yardımcı olması için bir rakibe gitmesine neden olabilir). İhtiyaç ve isteklerine göre en iyi teklifi verirseniz müşteriniz memnun kalacak ve geliriniz artacaktır. Onlarla gerçek bir tartışma yaparak potansiyel bir tüketici ile kişisel bir bağlantı kurabilirsiniz.

Bu diyalog ayrıca gereksinimleri keşfetmek, istekleri belirlemek ve ardından bunları ideal teklifle eşleştirmek için kullanılabilir. Doğru araçlarla profesyonel bir canlı destek temsilcisi, müşterinin üründen gerçekte ne istediğini öğrenebilir ve çok alakalı bir yukarı satış veya çapraz satış konuşması için yer olup olmadığını belirleyebilir. Doğal olarak, tavsiye müşteriye empoze edilmemeli, bunun yerine gerçekten yardımcı olmalıdır. basit ek satışların ve çapraz satışların önemi konusunda hevesli hale gelir, ancak tüketici genellikle göz ardı edilir. Bu çok tehlikeli bir hatadır. Ek satış/çapraz satış faaliyetlerinizi hazırlarken ilk odak noktanız müşteri olmalıdır.

Tüketici talebi ve önceki satın almalar tarafından belirlendiği üzere, bireysel müşteri taleplerini karşılarken en önemli ürünleri öne çıkarmak istiyorsunuz. Canlı sohbeti dahil ederek, e-Ticaret web sitenizi daha da özelleştirebilirsiniz. Canlı sohbet, çevrimiçi alışverişin rahatlığını artırmanın yanı sıra müşterileri dönüştürmeye ikna etmek için kullanılabilir. Alışveriş sepetini terk eden müşterilerin çoğunun satın alma niyeti olduğundan, harekete geçmelisiniz.

Chat GPT Chatbot’un İşletmlere Faydaları

Chatbotlar sizlere iş yükünü hafifletmek ve eleman giderlerini minimuma indirme noktasında oldukça faydalıdır. Bir chatbot işleyişinizdeki ve online taraftaki tüm sisteminizde tüm işleri otomatik yapabilir. Kurguladığınız senaryo doğrultusunda aktif olarak işleyip tüm gelen talepleri karşılayacaktır. Hata yapmayacak ve günün tüm saatleri aktif olarak sınırsız kişi ile görüşebilecektir. Dijital asistan olarak da adlandırabileceğimiz bu chatbotlar aynı zamanda Supsis içerisindeki Whatsapp ve Instagram gibi entegreleri sağladığınızda oralarda entegre olmaktadırlar.

Whatsapp chatbot ile whatsapp üzerinden de tüm chatlerinizi hem yönetebilecek, hem de otomatik sisteme dönüştürebileceksiniz. Aynı zamanda Whatsapp üzerinden buton gönderimi, whatsapp toplu mesaj gibi işlemler de sağlayabileceksiniz.

Instagram chatbot ile ise aynı şekilde Whatsapp üzerinde olduğu gibi Instagram üzerinden de tüm gelen talep ( DM, Yorum) ve istekleri karşılayabilecektir.

Chat GPT ile Supsis Chatbot Ortak kullanımı

Supsis Chatbot, Chat GPT ile entegre olarak çalışmaktadır. Chat GPT yi aktif edip entegresini yaparak tüm işleyişinizde Chat GPT yapay zeka chatbotu tüm işlemlerinizde sizlere bir numaralı yardımcı olacaktır.

Chat GPT ve Canlı Destek
Chat GPT ve Canlı Destek

Chat GPT Özellikleri

  • Soru-cevap: En temel özelliği ve yukarıda ayrıntılı olarak anlattık. Ayrıca herhangi bir şeyin ne işe yaradığını açıklamakta işlevleri arasındadır.
  • Matematik denklemleri çözme: Zorlu denklemleri bile saniyeler içerisinde çözme yeteneğine sahiptir. Hatta size nasıl çözdüğünü basit bir şekilde anlatabilir. İyi bir öğretmen olduğunu söylememiz lazım.
  • Metin yazma: Temel akademik makaleler, edebi metinler, film senaryosu vb. tüm metinleri oluşturmada başarılı. Tabii ki burada doğru şekilde yönlendirmeniz ve en doğru bilgileri vermeniz oldukça önemli.
  • Yazılım geliştirme, yazılım hata ayıklama ve düzeltme: Kod yazma konusunda oldukça başarılı olan Chat GPT, yazdığını kod bloğundaki hataları düzeltme ve doğrusunu ekleme işlemini de yapmaktadır.
  • Diller arası çeviri: Tüm diller arası çeviri işlemlerini yaparken aynı zamanda isterseniz basit seviyeden en zorlu seviyeye sizinle o dillerde sohbet ederek dilinizi geliştirmenize yardımcı olabilir.
  • Metin özetleme ve metindeki anahtar kelimeleri tespit etme: Uzun makale ve metinleri okumak istemediğinizde size özet çıkarabilir.
  • Sınıflandırma: Bilgileri kategorize etme ve doğru şekilde sınıflandırma işlemi yapar.
  • Tavsiyelerde bulunma: Bir konu veya etkinlik hakkında sorular sorduğunuzda bir arkadaş gibi tavsiyelerini iletebilir.

Chat GPT ve Canlı Destek
Chat GPT ve Canlı Destek

Sıkça Sorulan Sorular

Chat GPT Nedir?

Chat GPT, yapay zeka araştırma şirketi OpenAI tarafından  GPT-3.5 dil modelini temel alan sohbet robotudur. Henüz Beta yani test aşamasında olan bu sohbet robotu, sorulan sorulara verdiği ayrıntılı ve oldukça ilgi çekici mesajlarla gündeme geldi. Hatta bazıları Google’ın yerini alacağını bile söyledi. O kadar ileri seviyeye gider mi bilemeyiz ama şu an için oldukça ilgi çekici olduğu bir gerçek…
Bugüne kadar birçok yapay zeka destekli sohbet robotu ortaya çıktı. Ancak Chat GTP’yi bu chatbot sürümlerinden ayıran birçok özellik vardır. Denemeye ve test etmeye başladığınızda anlayacaksınız ki bu çok farklı bir Chatbot

Chat GPT nasıl yüklenir?

Chat GPT uygulaması şu an için akıllı telefon veya bilgisayara indirerek kullanılamıyor. Supsis üzerinden veya web tarayıcı üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Chat GPT Nasıl Kullanılır?

İlk olarak chat.openai.com internet sitesine giriş yapın ve bir OpenAI hesabı oluşturun. Eğer bir hesabınız varsa direkt olarak giriş yapabilirsiniz. Kaydol kısmına girin ve e-posta adresinizi yazın. Sonrasında sizden bir şifre oluşturmanız istenecek. Şifreyi belirledikten sonra çıkan ekrana telefon numaranızı girin. Telefonunuza bir doğrulama kodu gelecektir. Gelen kodu ekrana girdikten sonra kayıt aşamasını tamamlamış olacaksınız. Sonrasında https://openai.com/api/ linki üzerinden API keyinizi alarak Supsis panelinden Chatbot menüsüne geliniz. Sonrasında ise Entegrasyonlar kısmından Chat GPT yi seçip kendi API key kullanımı seçeneği ile kendi API keyinizi giriniz. Sonrası için işlem tamam. Tüm Chatbot senaryolarında Chat GPT yi aktif bir blok olarak ekleyebilir ve kullanabilirsiniz.

Chat GPT “Network Error” hatası neden olur?

Uygulamayı kullanırken karşınız ağ hatası çıkıyorsa bu çok fazla istek almasından kaynaklıdır. Çok sık istek gönderiyorsanız, bunu yavaşlatmanız gerekir. Bir de uygulamanın çok sık kullanıldığı zamanlarda da hatalar ortaya çıkmaktadır. Unutmayın ki bu uygulamanın Beta sürümü ve hala gelişme aşamasında… Hata aldığınızda önbelleği temizlemeyi deneyin. Bu işe yaramazsa hesabınızdan çıkış yapıp giriş işlemi yaparak yeniden kullanıma başlayabilirsiniz.

Chat GPT Nerelerde Kullanılabilir?

Chat GPT her yerde kullanılabilir dersek yalan olmaz. İsterseniz kod blokları yazdırabiliyorsunuz, isterseniz yemek tarifi alabiliyorsunuz. Hayatın ve iş sektörlerinin her alanlarına dahil olabiliyor. Sadece yapmanız gereken kendisine olması gerektiği kimliği belirtmeniz. Artık gerisi çok kolay .

Chat GPT ve Chatbot Entegresi İle Harikalar Yaratın!

Supsis chatbot ile Chat GPT entegresi sayesinde tüm akışlarınızda Chat GPT yi kullanarak senaryolarınıza ek muhteşem işler çıkarmanız artık çok kolay . Üstel…

Tüm bunlarla birlikte tüm iletişim kanallarınızı bir yerden yönetmenin ayrıca kolaylığını Supsis ile yaşayabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 14 Average: 5]

10 Comments

Avatar of Murat bayram

Murat bayram

22 December 2022

Bu tekloji işimizi çok kolaylastiracak

Reply
Avatar of Alperen

Alperen

22 December 2022

Ağ hatalarını sebeplerini ve nasıl halledebileceğimizi güzel açıklamışsınız işime yaradı Teşekkür ederim Tavsiye ederim herkese

Reply
Avatar of Poyraz Yürek

Poyraz Yürek

22 December 2022

Chat gpt hakkında merak ettiklerime Cevap niteliğinde olmuş artık bunu gönül rahatlığıyla kullanabilirim. Teşekkürler bilgilendirme için

Reply
Avatar of Yasin Cebeci

Yasin Cebeci

22 December 2022

Chat GPT hakkında merak ettiklerimi bu blog sayfasında denk geldi buldum işime çok yaradı blog sayfasını imlere kaydettim teşekkürler

Reply
Avatar of Feyza Erşahin

Feyza Erşahin

22 December 2022

Chat Gpt ileri seviye yapay zeka sistemi ile yakında çok daha popüler ve kullanılır bir hale gelecek. Bu yeni sistem oldukça başarılı.

Reply
Avatar of mahmut

mahmut

23 December 2022

Supsis uzun süredir kullandığım Web destek yardımcımız ben çok memnunum sahsen

Reply
Avatar of Emineee

Emineee

23 December 2022

Her şey hızlı bir şekilde daha iyi olma yolunda gpt chat de daha ileri seviyede olduğunu ispat etti

Reply
Avatar of Melek Yıldızhan

Melek Yıldızhan

26 December 2022

Teşekkür ederim bilgilendirme için çok ayrıntılı ve bilmediğim taraflarını anlamışsınız cok faydalı bilgiler severek takip ediyorum

Reply
Avatar of Ali A.

Ali A.

29 December 2022

Chat GPT ile chatbot bir harika olmuş gerçekten!

Reply
Avatar of melisa

melisa

29 December 2022

çok güzel açıklamış ve anlatmışsınız bu bilgiler benim için çok değerli ve öğretici

Reply

Leave a Comment

51 − = 46

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]