E-ticaret firmalarının canlı destek kullanımındaki avantajları

Bu yazımızda sizlere e-ticaret şirketlerinin canlı destek kullanımında avantajlarını belirteceğiz. Son kullanıcıları e-ticaret sitenize çekmek zordur, hatta onları orada tutmak daha da zordur. Bunun için çok çaba sarf edebilirsiniz ancak hızlı hizmet sunmazsanız ziyaretçileriniz gitmeyi tercih edecektir. Bu durum, fiziksel bir mağazada satıcı olmadan faaliyet göstermeye benzetilebilir.

Mağazanız bu durumda nasıl çalışabilir? Bugün tüketicilerinizin e-ticaret sitenizdeki e-posta kutunuz veya diğer iletişim bilgileri aracılığıyla sizinle iletişime geçebileceğini tahmin etmek imkansızdır. Müşteriler, sorularına hemen yanıt vermenizi veya sorunlarını hemen çözmenizi sağlayan bir canlı destek sistemi bekler. Bu nedenle, canlı sohbet yardımı, telefon veya e-posta gibi diğer iletişim biçimlerine göre tercih edilir.

İçerik Konuları

Canlı desteği kullanmak neden faydalıdır?


Canlı destek sistemi, müşteri destek hizmetlerini iyileştirmenin ve müşterilere hem işlem öncesi hem de sonrasında yüksek kaliteli yardım sunmanın yollarından biridir. Web sitenize bir canlı sohbet özelliği eklediğinizde, tüketicilerinize daha hızlı yardımcı olabilecek ve yalnızca sorularına yanıt vermekle kalmayacak, aynı zamanda satın alma tercihlerini de etkileyebileceksiniz. Canlı destek sisteminin e-ticaret işletmeleri için bazı ek faydaları vardır. Bu kılavuz boyunca bu faydaları vurgulayacağız.

Canlı sohbet sistemleri çağrı merkezlerine göre daha ucuzdur. Müşterilere telefonla hizmet veren çağrı merkezleri yerine canlı destek sistemlerine yatırım yaptığınızda iletişim merkezinin altyapı ve malzeme giderlerine göre daha düşük ödemeler yapmanız maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir. Bir kullanıcı web sitenizdeyken ürünler veya site içeriği hakkında bir sorusu olduğunda, canlı destek hızlı bir şekilde yanıt almasını sağlar. Canlı destek sistemi yoksa kullanıcı sorularına cevap bulamayınca sayfadan ayrılabilir. Daha yüksek terk oranları bundan kaynaklanabilir. Bu nedenle bu fiyatları düşürmek için canlı destekten yararlanabilirsiniz.

E-ticaret firmalarının canlı destek kullanımındaki avantajları

Canlı desteğin genel avantajları


Müşterilerinizle daha hızlı iletişime geçerek ve canlı yardım ile sorunlarını çözerek müşteri ilişkilerinizin genel kalitesini artırabilirsiniz. Canlı destek sistemi sayesinde site ziyaretçilerinizle daha hızlı iletişime geçebilir ve onları bekletmeden yardımcı olabilirsiniz. Bunu yaparak müşteri mutluluğunu ve hizmet kalitesini artırabilirsiniz. Canlı destek sistemini kullanarak sitenizin ziyaretçilerinin veya müşterilerinin aktivitelerini izleyebilirsiniz. Müşterilerinizin hangi sayfalarında canlı yardım açtıklarını takip edebilir, o sayfalarla ilgili hangi sorgulamaları yaptıklarını öğrenebilir ve canlı destek için ne kadar beklemeleri gerektiğini değerlendirebilirsiniz. Bu bilgilerle, kullanıcı geri bildirimlerine, beklentilerine ve sorularına yanıt olarak sunduğunuz hizmetleri geliştirmek için harekete geçmeye başlayabilirsiniz.

Canlı Destek Kullanımında Avantajları

Canlı destek sohbet botları oturumu sırasında kullanıcılardan geri bildirim toplayabilir ve bu verileri etkinliklerini izleyerek değerlendirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri çalışanlarınız, görüşmeler sırasında kullanıcılara yönelttikleri sorulardan başlayarak yorumlarını almak için çeşitli sorular sorabilir. Buradan alacağınız geri bildirimlere göre hizmetlerinizi nasıl geliştireceğinize dair planlar oluşturabilirsiniz. Ayrıca canlı destek sistemini kullanarak müşterilerin satın alma kararlarını aktif olarak etkileyebilirsiniz. Belirli bir ürün veya hizmet hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen tüketicileri, onlarla etkili bir şekilde iletişim kurarak ikna edebilirsiniz.

Ayrıca online arama yaptığınız için ödeme sürecinde yardıma ihtiyacı olan tüketicileri doğru ürün sayfalarına yönlendirerek satış işlemlerini tamamlamaya başlayabilirsiniz. Kullanıcıları siteyi nasıl kullanacakları konusunda eğiterek ve canlı destek için sizinle iletişime geçtiklerinde onları uygun ürünlere yönlendirerek, kullanıcı deneyimlerini geliştirmeye başlayabilirsiniz. Deneyimlerini geliştirmek, ziyaretçileri web sitenizde daha uzun süre kalmaya teşvik edecek ve aldığınız geri bildirim hacmini artıracaktır.

Canlı destek kullanırken sürekli aktif ilgilenmem gerekiyor mu?

Hayır, canlı destek sisteminin özelliklerinden birisi olan Chatbot’u aktif ederek siz uyurken bile kurguladığınız senaryoya göre, destek, satış, takip yapabilen bir sistem mevcuttur.

Canlı destek sistemi ücretli mi?

Hayır, tek bir temsilci ile ücretsiz ömür boyu kullanım sağlayarak websitenizde aktif olarak kullanabilirsiniz.

Ücretli paketler ile arasındaki farklar neler?

Ücretli paketlerde öncelikle temsilci sayısı artırımı, whatsapp entegrasyonu, instagram entegrasyonu gibi ek özellikler uygulanarak tüm iletişim kanallarınızı tek bir yerden yönetmenizi sağlayacak ek özellkler mevcuttur.
Ayrıca arşivleme, chatbot gibi alanlarladaki süre ve adet kısıtlamaları artmakta veya kalkmaktadır.

Websiteme canlı destek eklemek için ne yapmalıyım?

Öncelikle demo sayfasından ücretsiz üyelik açıp kurulum aşamasına geliniz. Sonrasında son aşamada size verilen script kodunu websitenizde “Header” yada “Footer” gibi alanlarda </body> kapanış etiketinden hemen önce yapıştırmanız ile entegrasyon tamamiyle yapılmış olacaktır.

Destek almak isterseniz ve yapamıyorsanız bize her zaman destek için bağlanabilirsiniz.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Leave a Comment

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]