İçerik Konuları

Dijital Dünyada Yapılabilecek 10 İş Fikri

Dijital dünyada yapılabilecek 10 iş fikrini bugun sizler için paylaşacağız. İnternetin, hayatımıza her geçen gün daha çok dahil olması, teknolojinin gün geçtikçe daha da gelişmesi günümüz dünyasında birçok fırsat sunmaktadır. Yanı sıra tüm dünyanın sorunu olan pandemi ile birlikte birçok sektör online geçmiştir. Büyük sermayeli şirketlerin dahi online çalışma sistemi benimsemiş olması bu alanın daha da genişleyebilecek olması fikrini doğurmaktadır.

Tüm bu durumlar karşısında yeni girişimciler de geleneksel pazarda bir ürün sunmaktansa internet üzerinden sunmayı daha avantajlı görüyorlar. İnternet satışları sayesinde daha esnek saatlerde, daha az risk ile daha yüksek paralar elde edilebilir. Dijitalin sunduğu çalışma saatlerini belirleme lüksü ve internetin olduğu her yerde çalışabilme fırsatı, iş kurmak isteyen kişileri cezbediyor.

Aşağıda vereceğimiz iş fikirlerini istediğiniz yerden, istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. İster ek gelir kazanmak için isterseniz de tüm kariyerinizi bu şekilde yönetmek için kullanabilirsiniz.

yapılabilecek 10 iş fikri

yapılabilecek 10 iş fikri

1.E-ticaret sayesinde ürün satışı yapın

Online satış sayesinde birçok kategoride fiziksel ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Fiziki mağazası olan işletmeler dahi artık satışlarını online üzerinden de gerçekleştirmektedir. Online satışta toptan ve perakende şeklinde satışlar mümkündür.

E-ticaret sayesinde satış yaparken fiziksel mesafeyi tamamen ortadan kaldırarak alıcılarınızla iletişime geçebilir böylece daha çok kişiye ulaşabilirsiniz. Daha çok alıcıya ulaşmanız sayesinde de daha çok satış yapabilirsiniz. Bu sayede geleneksel pazarlama sektörüne göre çok daha düşük maliyetlerle maksimum kazanca ulaşabilirsiniz. 

2.Dropshipping ile ürün satışı yapın

Dropshipping, stoklu ürün ve depo bulundurmadan yapılabilen, alıcı ve satıcı arasında köprü görevi üstlenerek yapılan bir e-ticaret sistemidir. Kelime anlamı olarak doğrudan nakliye, direkt gönderim gibi anlamlara karşılık gelmektedir. Dropshipping, satıcı-tedarikçi-alıcı arasında yapılan bir ticaret biçimidir. 

Dropshipping’te üretim masrafı, depolama sıkıntısı, paketleme maliyetleri ve personel maaşları gibi ekstra yükler yoktur. Büyük sermayeler yatırılmaması sebebiyle risk oranı çok daha azdır. 

3.Sanatsal faaliyetlerinizi gelire dönüştürün

Hobi olarak başladığınız sanat faaliyetlerinizi gelire dönüştürmek artık çok kolaydır. Hem sevdiğiniz bir aktiviteyi yapmış olacak hem de bu aktiveden para kazanacaksınız.

Hobi olarak ressamlık yaptığınızı varsayalım. Bir internet sitesi oluşturarak hem kendinizi hem de ürünlerinizi tanıtabilir, aynı zamanda bu site üzerinden tablolarınızın satışını yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu tür faaliyetleri çoğaltmak kolaydır. Resim yapma yeteneğine sahipseniz veya güzel fotoğraflar çekebiliyorsanız bunları tablo, tuval veya baskılı ürün olarak satışa sunabilirsiniz. Müzikle ilgileniyorsanız oluşturduğunuz ritimleri dijital indirmeler olarak satabilirsiniz. 

4.Online kurslar oluşturarak eğitim verin

İnternet kullanımının artması, teknolojinin ilerlemesi ve pandemi döneminin etkileri online platformlara sadece firmaları sevk etmedi. Bu dönemde eve kapanmak zorunda kalan neredeyse herkes kendini geliştirmeye yöneldi. Kendini geliştirmek ama bunu evde yapmak isteyen kişilerin tek bir yolu vardı: Online eğitim kursları.

Uzmanı olduğunuz bir konu hakkında videolar çekerek, içerikler üreterek eğitim verebileceğiniz online kurslarla birçok kişiye ulaşabilir ve para kazanabilirsiniz.

5.E-book oluşturarak satış yapın

E-book, internet üzerinden online olarak sahip olduğumuz kitaplara denir. Son dönemlerde e-book’lar için satışa sunulmuş aletler sayesinde kullanıcıların e-book’lara yönelmesi de artışa geçti. Direkt olarak e-book şeklinde piyasaya çıkmış kitaplar olduğu gibi fiziksel olarak satışta olan kitapların da e-book halleri bulunmaktadır. 

İster online kurslarda olduğu gibi uzmanı olduğunuz bir konu hakkında eğitimler veren e-book’lar çıkartabilir isterseniz de kendi yazdığınız bir kitabı e-book olarak satışa çıkartabilirsiniz. 

6. Alan adı (domain) alarak para kazanın

Domain, kısa tabirle alan adı olarak açıklanabilen internet terimidir. Kişilerin akılda tutması zor IP adresleri yerine domainlerle siteyi aratması daha olasıdır. 

Markalaşmaya daha müsait, .com veya .net uzantılı aldığınız domainleri yüksek kârlar koyarak satmanız mümkündür. 

7. Hediye tasarlayarak para kazanın

Hediye almak herkesi fazlasıyla mutlu eden bir durumdur. Hediye almayı sevmeyen birini bulmak çok zordur. Ancak hediyeden daha da mutlu eden o kişiye özel alınmış hediyedir. 

Siz de kişilere özel hediye kutuları, hediyelik eşyalar tasarlayıp satarak adınızı duyurabilir; bu sayede yüksek miktarlar kazanabilirsiniz. 

8.Kişiye özel ürünlerin satışını yapın 

Aynı hediyelerde olduğu gibi, kişilerin özel hissetmesi de onları fazlasıyla mutlu eden bir durumdur. Kişiye özel tasarlanan ürünler, alıcılarınız üzerinde özel olduğu hissini bırakarak psikolojik olarak tatmin durumu yaşatacaktır. 

Tasarladığınız özel ürünlerin reklamını yapıp maksimum alıcıya ulaştığınız sürece satışlarınız da doğru orantılı olarak artacaktır. 

9.Sanal asistanlık yaparak para kazanın 

Sanal asistanlık, dünya genelinde popülerlik kazanmış bir meslek grubudur. Toplantıları planlamak, e-mail trafiğini yönetmek, takvimleri yönetmek gibi birçok konuyla ilgilenirler. Böyle bir durumda iş sahiplerinin yükünü azaltmaları sebebiyle güzel paralar kazanabilirsiniz. 

10. Blog yazarlığı yaparak para kazanın 

Blog yazarlığı yapmak, internet erişimi sağlayabileceğiniz sürece yapabileceğiniz bir iştir. Reklamlara yer vererek, ürünler tanıtıp öneriler vererek, blogunuza uygun bir hizmet pazarlayarak, blogunuzun bir bölümünü sadece abonelere özel olarak ayırıp abonelik ücreti talep ederek düzenli gelirler elde edebilirsiniz. 

Online satışlarda size destekçi: SUPSİS

Tüm bu iş fikirlerini büyük çaplı gelir alanlarına dönüştürmek için önemli olan yegane şey müşterilerinizdir. Supsis Canlı Destek Sistemi’nin size sağlayacağı canlı destek personelleri ile müşterilerinize 7/24 yakın olabilirsiniz. Yardıma ihtiyacınız olduğunda Supsis her zaman yanınızda! 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]