Canlı Destek Sistemlerinin E-ticarete Faydaları

Bugun sizler ile canlı destek sistemlerinin e-ticaret alanına faydalarını inceleyeceğiz. Müşteri destek hizmetlerini bir adım öteye taşımak ve müşterilere satış öncesinde ve ondan sonra kaliteli bir hizmet taktim etmek için yararlanabileceğiniz yöntemlerden biri de canlı destek sistemleridir. Canlı destek sistemini sitenize entegre ettiğinizde, müşterilerinize daha hızlı bir biçimde yanıt verebildiğiniz için onların akıllarındaki soruları yanıtlamış olacağınız gibi, bu yardımcı sürecinde onların satın alma kararlarını da etkileyebilirsiniz.

Canlı destek sistemi kullanmanın e-tecim firmalarına sağladığı bir ekip avantajlar da bulunuyor. Bu yazımızda de bu avantajların üstünde duracağız.

İçerik Konuları

Eleman Maliyetlerini Düşürür


Canlı yardım sistemi, bir davet merkezine kıyasla daha düşük maliyetlidir. Telefon ile hizmet veren çağrı merkezleri yerine, canlı destek sistemlerine yatırım yaptığınızda, davet merkezinin altyapı ve araç-gereç maliyetlerine kıyasla daha düşük ödemeler yapmanız, maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olur. Çağrı merkezlerinde 1 eleman 1 kişi ile görüşebilirken canlı destek sistemi kullanan 1 eleman 20 ye kadar kişi ile görüşme sağlayabilir.

Sayfayı terk etme oranlarını düşürmenize yardımcı olur


Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı site içerikleri yahut ürünlerle alakalı anlamadığı bir konu olduğunda canlı destek sayesinde süratli bir halde geri dönüşüm alabilir. Canlı yardım sistemi olmadığında kullanıcı aklındaki sorulara yanıt bulamayacağı için sayfayı terk edebilir. Bu da sayfayı terk etme oranlarının yükselmesine neden olabilir. Bu sebeplede bu oranları düşürmek için canlı destekten yararlanabilirsiniz.

Destek ve Memnuniyet Seviyeniz Artar


Canlı destek ile müşterilerinize daha hızlı bir halde ulaşmanız ve onların problemlerini çözmeniz genel olarak alan kişi destek kalitenizi artırmanızı sağlar. Doğru kurgulandığında ve doğru bir ekiple desteklendiğinde canlı destek sistemi sayesinde, site ziyaretçilerinize daha kolay bir biçimde ulaşmış olur ve onları bekletmeden onlara yardımcı olmuş olursunuz. Bu da hem hizmet kalitesini bununla birlikte satın alan memnuniyetini artırmanıza yardımcı olur.

Müşterinizi Anlık Takip Edebilirsiniz

Canlı destek sistemi ile website ziyaretçilerinizi anlık olarak takip edebilirsiniz. Anasayfanızda, ürünler sayfanızda veya herhangi bir sayfanızda kim var kaç kişi var, sayfada geçirdikleri süre, bağlı oldukları şehir gibi birçok bilgi ile takip edebilir, onlara direk konuşmalar başlatabilirsiniz.

Siteyi ziyaret edenlerin ya da müşterilerinizin site üzerindeki aktivitelerini izlemek için de canlı destek sisteminden yararlanabilirsiniz. Müşterilerinizin hangi sayfalarda canlı desteği etkinleştirdiklerini takip edebilir, bu sayfalarla ilgili hangi soruları sorduklarını öğrenebilir, canlı yardımcı için ne kadar süre beklediklerini analiz edebilirsiniz. Bu veriler sonrasında kullananların yorumları, beklentileri ve soruları karşısında verdiğiniz hizmetleri daha iyi bir hale getirecek önlemler almaya başlayabilirsiniz.

Geri Bildirim ve Anketler İle İşinizi Büyütün!


Kullanıcıların aktivitelerini takip ederek bu verileri çözümleme etmenin yanı sıra canlı yardımcı sırasında kullanıcılardan bir takım geri bildirimlerde alabilirsiniz. Onların sordukları sorular üzerinden yola çıkabileceğiniz gibi görüşmeler esnasında müşteri temsilcileriniz de kullanıcılara bir takım sorular sorarak, onların görüşlerini alabilirler. Burada aldığınız geri bildirimler oradan da hizmetlerinizi daha iyi hale getirmek için neler yapabileceğiniz konusunda stratejiler geliştirebilirsiniz.

Ziyaretçileri Satın Almaya Yönlendirebilirsiniz


Canlı destek sistemini kullanırken tüketicilerin satın alma kararlarını da direkt etkileyebilirsiniz. Belli bir ürün yahut hizmet hakkında malumat almak isteyen kullanıcılara doğru bir şekilde yaklaşarak, onları ikna etme yoluna gidebilirsiniz.

Aynı zamanda bir görüşme yaptığınız için, kullanıcıları alakalı ürün sayfalarına yönlendirebilir, ödeme sürecinde yardıma ihtiyacı olan kullanıcıları doğru bir halde yönlendirerek, satın alma işlemlerini tamamlamaya başlayabilirsiniz.

Canlı Destek Sistemlerinin E-ticarete Faydaları
Canlı Destek Sistemlerinin E-ticarete Faydaları

Kullanıcı deneyimini geliştirebilirsiniz


Kullanıcılar canlı yardım ile size ulaştıklarında siteyi kullanma ve doğru ürünlere yönlenme konusunda kullanıcıları bilgilendirerek, onların kullanıcı deneyimlerini geliştirmeye de başlayabilirsiniz. Onların bu deneyimini geliştirmeniz, ziyaretçilerinizin site üzerinde daha fazla zaman geçirmelerini sağlayacağı için elde edeceğiniz geri dönüşümlerin de artmasına olanak elde edecektir.

Ayrıca bir bilgisayar başında oturmanıza gerek kalmadan tüm bunları yapabilmeniz mümkün. Mobil uygulamalar sayesinde canlı destek hizmetinizi 7 gün 24 saat kesintisiz nerede olursanız olun anlık yapabilirsiniz. Eğer küçük veya orta ölçekli bir işletmeyseniz gündüzleri siz, geceleri chatbot otomatik hizmet sağlayabilir.

Supsis canlı destek sistemi ile tüm bunların daha fazlasını yapmak mümkkün, sizlere daha iyi ve detaylı bilgi verebilmemiz için lütfen bizimle iletişime geçin!

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

65 + = 70

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]