canli destek sistemi ve chatbot

İçerik Konuları

Canlı Destek Sistemlerini Kullanmanın Satışlarınıza 3 Önemli Etkisi

Son yıllarda e-ticaret ve e-hizmet alanında faaliyet gösteren firmalar canlı destek sistemleri başvuruyorlar. Müşteri deneyimini olumlu yönde iyileştirmek, sorunlara hızlıca çözüm bulmak ve potansiyel müşterilerin kafasındaki soru işaretlerini giderebilmek için canlı destek sistemleri büyük kolaylıklar sağlayabilir. Markaların profesyonel görünümünü artırmanın yanı sıra müşterilerle doğrudan bağ kurmak müşterilerin güven ve markaya olan sadakatini artırıcı etki yaratır.

Peki canlı destek hakkında bilinmesi gerekenler neler ve canlı desteğin e-ticaret ve e-hizmet sektörüne katkıları neler? Merak edilen bu soruların yanıtlarına yakından bakalım.

Canlı Destek Nedir?

Canlı destek sistemi, müşterilerle doğrudan ve iki tarafında aktif katılımıyla bir ara yüz üzerinden iletişim kurması esasına dayanır. Müşteriler anlık mesajlaşma yoluyla ürün, marka, kargo süreçleri ve diğer tüm konular hakkında marka temsilcisine sorular sorabilir. Çağrı merkezi ve iletişim forumlarından farklı olarak temsilciye doğrudan bağlanma zaman ve işlevsellik açısından kullanıcı dostu bir yapı sergiler. Ayrıca canlı destek sistemi kısa süre içerisinde birçok müşteriye hizmet vermek isteyen işletmelerin de işini kolaylaştırır.

Pek çok marka ücretsiz canlı destek sistemi hizmeti sunarak rekabetçi pazar ortamında yerini almaya çalışır.

Canlı Destek Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Canlı destek sistemi sadece satışları kolaylaştırıcı bir etkiye sahip değildir. Müşterilerinize ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgi yaymak için kullanabileceğiniz iletişim kanalarından birisidir. Web sitenizdeki bilgileri canlı destek sistemiyle kullanıcıya daha etkili aktarabilir ve böylece müşteri tabanınızı genişletirsiniz. Canlı destek sistemi başta web sitesi satışı yapan markalar olmak üzere farklı pek çok alanda kullanılır:

 • Havayolu şirketleri
 • Eğitim
 • Gayrimenkul
 • Otomotiv
 • Kargo ve taşımacılık
 • Tıp
 • Güzellik merkezleri

Bu sektörler gibi daha pek çok sektör canlı destek sistemini işlerine entegre etmeye başladılar. Kısacası canlı destek sistemi online ve fiziki satış yapan firmalar, tüm e-ticaret ve hizmet sektörleri ve ithalat ve ihracat işlemleri yapan kargo firmaları tarafından kullanılır.

Canlı Destek Sistemleri
Canlı Destek Sistemleri

Supsis Canlı Destek Sisteminin Öne Çıkan Özellikleri Neler?

Müşterileriniz ya da potansiyel hedef kitleniz ile olan iletişim süreçlerinde fark yaratan ve şirketinizin bir adım öne çıkmasını sağlayan Supsis ile tanışmak için henüz geç kalmış sayılmazsınız. Kurumsal firmalara önemli bir rekabet avantajı sağlayan Supsis canlı destek sistemi ile iletişim akışınıza çok özel bir boyut kazandırabilirsiniz. Supsis’in en kilit özelliklerinin başında kaliteli bir görüntülü/sesli görüşme olanağı sunmasıdır. Teknik anlamda güven vermenin ötesinde kesintisiz bir hizmet sunan Supsis canlı destek sisteminde aynı zamanda yapay zeka chatbot özelliği de ön plana çıkar.

Bu özellik sayesinde 24 saat boyunca herhangi bir aksaklık olmaksızın müşterilerinizin taleplerine karşılık verebilirsiniz. Diğer yandan otomatik dil çevirme işlemi sayesinde hizmet sınırlarınızı genişletebilir ve global bir kurum olma yolunda önemli adımlar atabilirsiniz. Son olarak Whatsapp ve sosyal medya eklentileriyle beraber bütün iletişim kanallarını entegre bir biçime yönetmenin ayrıcalıklarını yaşayabilirsiniz.

Canlı Destek Sistemi Kullanmanın Faydaları Neler?

Canlı destek sistemi kullanmak sizlere başta satışlarınızı artırma şansı sunmanın yanında pek çok getirisi olur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:

 • Müşteriler ürün ve hizmetlerle ilgili anında cevap aldığı için satın alma işlemini tereddütsüz yapabilir.
 • Müşterilere sorun çözücü ve hızlı dönüşler yapmak müşteri sadakatini ve güvenini artırır.
 • Çağrı merkezi operatörlerinde birden fazla kişi çalıştırmaktansa canlı destekte aynı operatör birden fazla kişiyle yazılı iletişim kurabilir ve böylece personel maliyetleriniz azalır.
 • Oldukça az sayıda canlı destek sistemi kullanan firma ve markalara karşı kullanıcılara ulaşma ve bilgi yayma konusunda bir adım önde olabilirsiniz.
 • Müşterilerden gelen şikayet, öneri ve istekleri doğrudan üst yönetime iletebilir ve daha hızlı aksiyon alınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Uluslararası müşterilerinize daha kolay ulaşarak olası sorunların çözümünü hızlandırmış olursunuz.

Canlı Destek Sistemini Neye göre Seçmelisiniz?

Canlı destek hizmeti sunmak isteyen markalar “En iyi canlı destek sistemi nedir?” sorusunun cevabını merak ederler. Kullanmak istediğiniz canlı destek sisteminin sektörünüze, ihtiyaçlarınıza ve müşteri kitlenize göre belirlemek size fayda sağlayabilir. Ayrıca bütçenize uygun ve en etkili canlı destek sistemini seçmek için kendi müşteri deneyimlerinizi gözden geçirebilir ve bir müşteri olarak nasıl bir destek beklerdiniz sorusuna cevap vererek tercihinizi yapabilirsiniz.

Canlı Destek Sistemleri
Canlı Destek Sistemleri

Yeni Nesil Canlı Destek Sistemi: Supsis

2015 yılında fikir aşamasıyla başlayan süreç 2020 yılında satışa hazır hale geldi. 2021 yılında eklenen inovatif özellikleriyle rakip firmalardan farklılaşan Supsis sağladığı kolaylıklarla ön plana çıkıyor. Peki Supsis canlı destek sisteminin öne çıkan özellikleri neler?

Web Sitenizin Dönüşüm Oranını Artırın

Tek bir yazılım sayesinde müşterilerinizin nerelerden geldiğine, hangi ürünleri incelediğine bakabilirsiniz. Ayrıca müşterilerden gelen görüşleri raporlayabilirsiniz. Satış temsilcilerinizin günlük çalışma saatlerine bakabilir ve müşterilerle gerçekleştirdikleri sohbetlerin performanslarını ölçebilirsiniz.

Canlı Sohbet ile Ziyaretçi ve Temsilci Etkileşimini Artırın

Müşterilere hızlı yanıt verme, kısa yol hatırlatma tuşları, emoji gönderme ve dosya gönderme gibi kolaylıklarla daha samimim ve etkileyici bir sohbet ortamı oluşur. Eklediğiniz konu başlıkları sayesinde müşterileriniz sorunları ve merak ettikleri hakkında daha hızlı cevap almasını sağlayabilirsiniz. Belli konularda daha hızlı yanıtlar verebilmek için hazır cevap şablonları oluşturabilir ve canlı konuşma takibi için zaman kazanabilirsiniz. Ayrıca müşterilerinize sesli bildirim, e-posta, çevrimdışı mesaj ve SMS bildirimi ile de ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Takibi ve Raporlama İşlemlerinizi Takip Edin

Sizin için hazırlanan yazılımı sayesinde gelen ziyaretçileriniz hakkında detaylı raporlar tutabilir, gün, kişi ve puan bazlı raporlama yapabilirsiniz. Temsilcilerinizin müşterilerle olan iletişimini personel sohbet ortalaması ve temsilci çalışma çizelgesi ile kontrol edebilirsiniz.

Chatbot İle Tüm İşlemlerinizi Otomatik Sağlayın

Supsis Chatbot ile tüm işleyişinizi otomatiğe almak mümkün. Üstelik Whatsapp ve İnstagram üzerinden entegre yaptığınızda her biri için ayrı ayrı Chatbot senaryoları oluşturabiliyorsunuz. İsterseniz destek, isterseniz satış yada herhangi bir sistemsel işinizi chatbot ile yapmak çok basit. Bu şekilde sizler hata yapmayan ve 7 gün 24 saat sizler için aynı anda sınırsız kişi ile görüşebilen bir elemana sahip olmuş olacaksınız.

Chatbot ile gerçekleştiremeyeceğiniz bir senaryo yoktur. O kadar açık ve geniş bir yapıya sahiptir ki inanın herşeyi tasarlamanız mümkündür. Bir restoran olup menü sunup sipariş de alabilirsiniz. Bir otel olup oda rezervesi de yaptırabilirsiniz. Bir hastane olup randevu aldırabilirsiniz ya da online terapi, tedaviler yapabilirsiniz. Aklınıza gelen her sektörde ve her alanda Chatbot yanınızda olacaktır.

Websitemiz üzerinden demo alanından ücretsiz hesap oluşturabilir, her özelliğimizi deneyimleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 5 Average: 5]

5 Comments

Merve

3 Ağustos 2022

Konferans özelliği sayesinde herşey daha kolay yürüyor. Profesyonel bir canlı destek hizmeti veriyorsunuz. Hızlı cevap servisi olması supsis Canlı Destek Sistemi nin en güzel özelliklerinden birisi

Reply

Mertcan

21 Aralık 2022

Canlı destek çoğu firmanın olmazsa olmazı olmalıdır. Canlı destek sayesinde müşterilerin bütün problemleri daha rahat çözülür. Bu yüzden çok onemlidir

Reply

Pinar Kurt

21 Aralık 2022

Canlı destek ile basit sorunlar kolayca çözüme kavuşuyor. Bu sistemden çok memnunum.

Reply

Yasin Cebeci

21 Aralık 2022

Canlı deste sayesinde profesyonel hizmet alıyorum iyi ki böyle bir canlı destek uygulama var işlerimizde yardımcı oluyor yararlı oluyor

Reply

Emineee

21 Aralık 2022

Canlı destek ile daha hızlı çözüm bulmak daha iyi zaman kaybi olmuyo

Reply

Leave a Comment

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]