canli destek sistemi yapılan araştırmalar

İçerik Konuları

Canlı Destek Sisteminin Dönüşüm Oranınızı Arttırdığını İspatlayan 7 Araştırma

Canlı destek sistemi, müşterilerinizin ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunarak e-ticaret web siteniz için olağanüstü müşteri hizmetleri sağlamak için kullanabileceğiniz en iyi yazılımlardan biridir. Canlı sohbet yazılımı, web sitenizdeki dönüşüm oranını artırır ve işletmenizin e-ticaret satışlarını ve gelirini artırır.

Dönüşüm oranı, satışları ve geliri artırmanın en önemli faktörlerinden biridir. Dönüşüm oranını artırmanın yollarını veya püf noktalarını arıyorsanız doğru yere geldiniz. Birçok araştırma, canlı sohbetin dönüşüm oranına yaklaşık %30 katkıda bulunduğunu gösteriyor.

Uzun lafın kısası: Canlı Destek Sistemi = DAHA FAZLA SATIŞ! Çevrimiçi alışveriş veya e-ticaret endüstrisi, tüketici psikolojisini anlamak için pazar araştırmalarına milyonlar harcıyor. İşte müşterilerin canlı sohbeti sevdiğini ve satın alma kararlarında onlara yardımcı olduğunu gösteren birkaç pazarlama çalışması.

Yüksek Müşteri Memnuniyeti ve Sadık Müşteriler

eDigital Research tarafından yapılan bir ankette, satın alma işlemleri için canlı destek kullanan müşterilerin aynı ziyaret içinde satın alma yaptıkları tespit edildi. Müşterilerin %73’ü çok memnun olduklarını ve gelecekte tekrar alışveriş yapacaklarını söylüyor.

Anket sırasında, katılımcıların %31’inin canlı destek hizmetini kullandığı ve bu yöntemi özellikle web sitesini kullanarak yardım almak ve sipariş vermek için yararlı bulduğu ortaya çıktı.

İletişim Metodu Direk Olduğu İçim Müşteriler Satın Almaya Yönelirler

Marketing Power tarafından yapılan bir başka araştırma, canlı sohbeti kullanan müşterilerin, insan iletişimini deneyimledikleri için ürün satın alma olasılıklarının üç kat daha fazla olduğunu, yöntemin doğrudan ve etkili olduğunu buldu.

Yukarıdaki görsele bakarsanız canlı destek özelliğini kullanan tüketici sayısının her yıl arttığını görebilirsiniz. Bunun nedeni, e-posta veya telefon görüşmesi gibi diğer kanallara kıyasla en doğrudan, akıcı ve en hızlı iletişim yöntemlerinden biri olmasıdır. E-ticaret işiniz için bu trendleri takip etmelisiniz.

canlı destek sistemi
canlı destek sistemi

Düşük Maliyetli Bir Çözüm!

E-ticaret ve normal websitenizde canlı sohbet özelliğini kullanmak size daha az maliyetli olacaktır. Çünkü bundan elde edilecek ortalama gelir, telefon ve e-postadan elde edilen gelirden daha yüksek olacaktır. Ayrıca, müşterilerin iyi bir hizmet almaları ve sorularına yanıt bulmaları durumunda satın almalarını tamamlama olasılıkları daha yüksektir.

Ayrıca canlı destek, çağrı merkezlerine göre çok daha ucuz bir iletişim yöntemidir. Tek bir canlı destek temsilcisi aynı anda birden fazla müşteriyle konuşabildiğinden, çağrı merkezlerindeki gibi fazla temsilci kiralamanız gerekmez.

Tüketiciler Canlı Destek Sistemini Hızlı ve Samimi Bulduğu İçin Çok Seviyor

Canlı sohbetin, telefon görüşmeleri veya e-posta gibi diğer geleneksel kanallara kıyasla %92’nin üzerinde bir memnuniyet oranıyla günümüzde en çok tercih edilen iletişim kanalı olması şaşırtıcı değildir. Müşteriler tam olarak neden canlı sohbeti seviyor?

Cevap oldukça açık. Canlı destek, e-ticaret sitelerinde alışveriş deneyimini çok daha kolay ve yakın hale getiriyor. Hiç kimse yanıt beklemekten hoşlanmaz ve daha da sinir bozucu olan, aldıkları otomatik yanıtlardır. Canlı destek seçeneği ile hızlı ve kişiye özel yardım sağlanabilir.

En güvenilir çevrimiçi pazar araştırma kanallarından biri olan J.D. Power tarafından yapılan bir araştırma, insanların çevrimiçi mağazayı ziyaret ettiklerinde aradıkları şeyin canlı sohbet seçeneği olduğunu kanıtladı. Bazı sonuçlar ilginç:

-Online alışveriş sorunları ve soruları için %42’den fazla canlı destek tercih edildi.
-Müşteri tarafından sohbet işlevi kullanıldığında, genel memnuniyet daha yüksekti.

Müşterilerinizin Takibini Yaparak Sitenizde Ne Aradıklarını Anlayın

E-Tailing Group tarafından yapılan bir araştırma, ABD’li tüketicilerin tüccarlarla etkileşim kurmak için canlı sohbeti kullandığını, %59’luk bir artış olduğunu gösterdi. Bu anlık mesajlaşma hizmeti, e-posta ve telefona kıyasla çok daha faydalı ve kazançlı hale geliyor.

Araştırma, canlı destek hizmetinin bir iletişim yöntemi olarak mükemmel ve zahmetsiz (%52) görüldüğünü ve hızlı ve tatmin edici yanıtlar aldığını (%77) göstermiştir.

Müşteriler Canlı Destek Sistemini Faydalı ve Çözümcü Olarak Buluyor

ATG Küresel Tüketici Eğilim Çalışması tarafından yapılan başka bir e-ticaret araştırmasında, müşterilerin %90’ından fazlası çevrimiçi alışveriş yaparken canlı sohbeti faydalı buldu.

Tüketici, internet üzerinden alışveriş yaparken ürün ve özellikleri konusunda kafası karışabilir. Eğer kendilerine gerçek zamanlı bir çözüm sunulursa memnun kalırlar ve daha hızlı satın alma kararı verirler.

Bir müşteri çevrimiçi bir şey satın aldığında, otomatik e-postalarla değil, gerçek bir kişiyle bağlantı kurmak ister.

Müşteriler, duyulduklarını ve anlaşıldıklarını hissettiklerinde mutlu olurlar ve canlı sohbet ile sunduğunuz deneyim tam olarak budur. Düşüncelerine ve sorularına cevap bulduklarında hizmetten memnun kalmakta ve satın alma kararları olumlu etkilenmektedir.

Canlı Destek Sistemi Dönüşüm Oranını Artırır, Satışları İyileştirir

Emarketer.com tarafından yapılan bir diğer çalışma gösteriyor ki, müşterilerin %60’ından fazlası canlı destek seçeneği sunan bir web sitesine dönmeye oldukça sıcak bakıyor.

Ek olarak, canlı sohbet özelliği ile daha kişisel bir iletişim yolu sunduğunuz için tüketicinizle olan ilişkiniz derinleşecektir. Uzun vadede bu ilişki sadık ve güvenilir hale gelecek ve bu da gelirinizi olumlu yönde etkileyecektir.

Eğer Hala Canlı Destek Özelliğini Eklemediyseniz, Supsis’i Keşfedin!

Tüm müşteri hizmetleri kanallarınızda canlı desteğin artık bir seçenek değil, tüketici güvenini kazanmak için bir gereklilik olduğu kanıtlanmıştır. Müşterilerinize ilettiği olumlu ve kişisel duyguyla, onları önemsediğinizi ve yolun her adımında onları desteklemeye hazır olduğunuzu gösterirsiniz. Bu, ürünlerinizi satın almalarını ve uzun vadede size geri dönmelerini sağlar. Bahsettiğimiz canlı desteğin tüm avantajlarını yaşamak için Supsis’i Ücretsiz olarak ömür boyu kullanın!

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

88 + = 97

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]