bulut tabanlı canlı destek sistemi

Bulut Tabanlı Canlı Destek Sistemi

Bulut tabanlı teknolojinin hayatımızdaki yerinin her geçen yıl daha da artığı bu dönemde, bulut tabanlı canlı destek sistemi şirketlerin internetteki görünürlüklerini yükseltmeyi hedefliyor. Artık hayatın her alanına giren sanal reklamcılık sonrasında şirketlerin ürünlerini satmaları için bilinen reklamcılık yöntemlerinden uzaklaşmaları gerektiği anlaşılıyor.

Şirketlerin geleneksel pazarlamadan dijital pazarlamaya geçme ihtiyacı E-ticareti daha da geliştiriyor. Şirketler artık medya kuruluşlarına reklam vermeye çalışmaktansa, internette kendi görünürlüklerini, kullanıcı trafiklerini artırmayı hedefliyor. Firmalar, internet üzerinden alışveriş yapan kullanıcılara özel indirim ve kampanyalar sunarak fiziksel mağazacılığı daraltmayı yeğliyor. 

Şirketlerin E-Ticaret satışlarının yaygınlaşması sebebiyle kullanıcıların web siteleriyle ilgili iletişim ihtiyaçları da artıyor. Müşterilerin ürün satın almadan önce merak ettiklerini hızlıca sorabilecekleri bir iletişim kurabilme yolu gerekli hale geliyor. Ürünü aldıktan sonra da söz gelimi, hatalı ürün gönderimi, banka kartından fazla para çekilmesi gibi sorunlarını iletebilmek adına anında iletişim talebi artıyor.

İşte bu tür iletişim hatalarını en aza indirmek için canlı destek sistemleri geliştirildi. Bu yazıda canlı destek sistemlerinin şirketler ve müşteriler için neden gerekli olduğunu, ücretsiz canlı destek sisteminin, e- ticaretin bahsettiğimiz sorunlarını nasıl çözdüğünü, canlı desteğin faydaları konusunu ve Supsis canlı destek sisteminin faydalarını açıklayacağız. 

Bulut Tabanlı Canlı Destek Sisteminin Müşteri İçin Önemi Nedir?

Canlı destek, firma ve müşteri arasındaki en önemli bağlantıdır. Yeni teknolojilerle anlık mesajlaşma geliştiği için kullanıcılar şirketlerden hızlı yanıt talep etmeye başladı. WhatsApp ve SMS gibi insanların sık kullandığı mesaj iletim sistemleri sayesinde, potansiyel müşterinin kafasındaki soruları anında cevaplayarak ürünü alma ihtimalini artırabilirsiniz.

Bulut tabanlı canlı destek sistemi Supsis ile bu özelliklerin daha fazlası sunulmakta ve kontrolü tek bir panel üzerinden basit bir şekilde gerçekleşmektedir.

Şirketin satış ihtimalini arttırmak için müşteriyle direkt iletişim halinde olan başarılı bir satış ekibiyle çalışmak gerekir. Müşteri açısından ise, yaşadığı bir sorun karşısında bir muhatap bulması fazlasıyla olumlu bir durumdur. Şirkete güven besleyeceği için yaşanan sorunların müşteri gözünde önemi de küçülür. 

Bilindiği üzere her şirketin kendine ait bir canlı destek hattı var ancak hepsi aynı kalitede hizmet veremiyorlar. İşte bu yüzden şirketlerin, müşteriyi kaçırmamak, var olan müşterileri elde tutmak için canlı destek servisleri hakkında bazı unsurlara dikkat etmeleri gerekiyor. Bunlardan ilki uzun bekleme sürelerinden kaçınmaktır.

Müşteriler eğer e-posta veya sosyal medya aracılığıyla destek bekliyorlarsa bekleme süresi için tahammülleri fazla olabilir ancak site içi sorunlarda ve telefonla talep edilen canlı destekte aynı tahammülü göstermeyebilirler.

İkinci en temel sorun ise müşteri temsilcilerinin konu hakkındaki çözümü bilmemeleridir. Şirketin müşteriye iyi bir izlenim vermesi için yapılması gereken, müşteri temsilcisi adayına işe başlamadan önce konuyla ilgili dersleri vermektir. Kaçınılması gereken başka bir unsur ise şirketin canlı destek servisini tamamen otomatiğe almasıdır. Müşteriler bir sorun ile karşılaştıklarında karşılarında ona yardım edebilecek gerçek bir insan duymayı bekler.

Şirketler temel sorunlar için otomatik cevap sistemine başvurabilirler ancak tüm sistemi otomatikleştirmek ve müşterilerin, müşteri temsilcilerine bağlanmasını engellemek onları mutsuz edecektir. Bunun sonucunda ise kazancınız azalacaktır.

Bu sorunları çözmek için geliştirilmiş olan Supsis canlı destek sistemi, chatbot ve temsilci gücünü birleştiren bir hizmet sunar. Böylece müşterilerle bekletilmeden iletişim kurulurken müşteri temsilcilerinin de yükü hafifletilmiş olur.

Canlı destek çözümleri, Call Center sistemine oranla çok daha avantajlıdır. Çok sayıda müşteri temsilciniz olsa bile günümüzün dev gibi büyüyen internet alışverişi ve milyonlara varan müşteri sayısı düşünüldüğünde temsilcilerin herkese yetişebilmesi gerçekçi ve sürdürülebilir değildir.

Supsis canlı destek, bulut teknolojisi sayesinde çok daha avantajlı, çözüm odaklı ve sürdürülebilir bir sistem olarak müşteri ilişkilerinizi üst noktalara taşır. Üstelik ücretsiz olarak iletişim sorunlarınızı çözmüş olursunuz.

Supsis canlı destek sistemini ücretsiz olarak sitenize ekleyebilir aynı zamanda whatsapp canlı destek alanınız ile birlikte entegre ederek aynı panel üzerinden iki alanı da yönetebilirsiniz. Bu sayede iş yükünüz hafifleyecektir ve müşterilerinize her yerden anlık olarak cevaplar sağlayabileceksiniz.

Ayrıca Supsis’in mobil uygulamaları sayesinde nerede olursanız olun hiçbir şekilde müşterilerinizden gelen talepleri ve istekleri canlı destek alanından anlık olarak yanıtlayabileceksiniz.

Ayrıca ticket sistemi ile müşterilerinizden ticketlar alabilir, onlara departmanlarınıza göre atamalar yaparak daha çözümsel yaklaşımlarda bulunabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Leave a Comment

14 − 4 =

Copyright © 2020 Supsis

Softcand Yazılım Hizmetleri Ürünüdür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]